Youtube’a Nasıl Video Yükleyebilirim?

Youtube’a Nasıl Video Yükleyebilirim?
Youtube’a Nasıl Video Yükleyebilirim?

Gündelik hayatımızın bir parçası olmuş olan Youtube sayesinde hayatımız daha farklı bir hale büründü, öğrenmek istediğimiz her bilgiye daha rahat bir şekilde Youtube sayesinde kolaylıkla erişebilirken; canımızın sıkıldığı vakit yine kapısını ilk çaldığımız sitelerden biri Youtube sitesidir. Video paylaşma sitesi olan Youtube sayesinde dilediğimiz her şarkıya daha rahat bir şekilde ulaşabiliyorken, canımızın sıkıldığı vakit keyifli dakikalar için de yine Youtube bizlerin vazgeçilmezi haline geldi. Kimi zaman canlı yayınlara denk geldiğimiz Youtube hakkında bugün ise herkesin bir gün ihtiyacı olabileceğini düşündüğüm bir konu hakkında bilgi vermek isterim. Youtube’a nasıl video yüklenir? Youtube’u sizlerde kullanmak ve yeni bir kanal oluşturmak istiyorsanız mevcut bir adet Gmail hesabınızın olması gerekmektedir. Bunun haricinde şayet bir Gmail hesabınız varsa sizlerde youtube.com adresine giderek buradan üst kısımda bulunan Yükle seçeneğini kullanarak Youtube üzerinden yüklemek istediğiniz ihlali olmayan videoları kolaylıkla herkesle paylaşabilirsiniz.

Youtube Video Yükleme Nasıl Yapılır?

Youtube'a Nasıl Video Yükleyebilirim?

Youtube üzerinde video yükleyebilmeniz için ilk olarak bir adet kanalınızın olması gerekmektedir. Bunun için Video Yükle seçeneğine tıkladığınız vakit sizden bir kanal oluşturmanız istenilmektedir, kanal oluşturmak için Adınızı ve Soyadınızı kullanarak ya da Kanal için bir isim bularak bir kanal oluşturabilirsiniz.

Youtube'a Nasıl Video Yükleyebilirim?

Kanalınızı oluşturduktan sonra karşınıza üst kısımdaki gibi bir panel açılacaktır bu kısımdan hangi videoyu yüklemek istiyorsanız kullanmış olduğunuz cihazdan seçiniz. Ardından bu videoyu kimlerle paylaşmak istediğiniz alt kısımdaki yer alan Gizlilik panelinden seçerek bunu da belirleyerek Videonuzun paylaşımını kısıtlayabilirsiniz.

15 Dakikadan Fazla Video Yüklemek

Youtube kendi güvenliği için ve bizlerin güvenliği için hesap doğrulama seçeneğini kullanan kişilerin 15 dakikadan fazla video yüklemesine izin vermektedir. Sizlerde Youtube hesabınızı doğrularsanız sizlerde 15 dakikadan fazla süresi olan her videoyu kolaylıkla kanalınıza yükleyebilirsiniz. Doğrulama yapmazsanız Youtube sizlere en fazla 15 dakika limitli videolar yüklemenize izin vermektedir.

Hesabınızı doğrulamak istiyorsanız sizlerde https://www.youtube.com/verify_phone_number adresine giderek buradan doğrulama yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kullandığım Numara Kime Ait? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan