WhatsApp’ta Grup Nasıl Kurulur?

WhatsApp’ta Grup Nasıl Kurulur?
WhatsApp’ta Grup Nasıl Kurulur?

WhatsApp çağımızın en çok kullanılan uygulamalarından biri haline geldi, hemen hemen herkesin bir WhatsApp’ı var hatta bazı kişilerinde iki tane WhatsApp’ı var. Yakışıklı, çapkın olan kişiler 2 WhatsApp kullanırlar nedeni ise daha fazla çapkınlık yapmak ise, kızlar boşverin siz o yakışıklı erkekleri bakın çevrenizde ne kadar çirkin erkek varsa onlarla takılın; sizi sever, aldatmaz.. Şaka bir yana hemen konuya geçelim, konumuz Whatsapp’ta grup nasıl Kurulur? Aslında WhatsApp kişilerin kolaylıkla kullanabilmesi için bir çok özelleştirme yapmış bulunmakta, öncelikle WhatsApp’ta grup kurmak çok zor iken bugün bir tuşa basarak hemen kimlerle grup konuşması yapacaksak onları seçerek ve grubumuzun adını yazarak yeni grup açabiliyoruz ve böylelikle toplu bir şekilde sohbet edebiliyoruz. Sizlere bugün WhatsApp’ta nasıl grup yöneteceğinizi, nasıl açacağınızı nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklayacağım.

WhatsApp Grup Kurma İşlemi

Öncelikle telefonumuzdan WhatsApp’ı açarak telefonumuzun menü tuşuna basarak yani orta tuşun sol tarafındaki kısıma basarak ya da sağ üst köşede bulunan 3 nokta işaretine dokunun. Açılan pencerede Yeni Grup yazısına dokunun ve gelen bölümde gruba kimlerin dahil etmek istediğinizi belirleyin, kişileri seçtikten sonra ilerleyerek grubun ismini belirleyin. Ardından grubun ismini belirledikten sonra grubunuzu oluştur yazısına dokunduktan sonra grubunuz oluşmuş olacaktır.

  • WhatsApp’ta Grup Yönetici Nasıl Olunur?
    • Öncelikle grup yöneticisi olabilmeniz için grubun sizin kurmanız gerekir ya da grup yöneticisinden rica ederek sizi yönetici yapmanızı söyleyerek grup yöneticisi olabilirsiniz.
  • WhatsApp’ta Grup Yöneticisi Nedir?
    • Grup yöneticisi adı üstünde grubu yönetir, gereksiz kişileri gruptan çıkarabilir ve kişileri gruba ekleyebilir. 
  • WhatsApp’ta Kaç Kişi Grup Yöneticisi Olur?
    • Herhangi bir sayı belirtmek imkansız, WhatsApp’ta grupta istediğiniz kişileri grup yöneticisi yapabilirsiniz, yani herkesi grup yöneticisi yapabilirsiniz. 

Not; Eğer sizden başka bir yönetici var ise, sizin elinizden yöneticilik yetkisi alabilir.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Sahte Konum Nasıl Gönderilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan