Whatsapp’ta Davet Et Ne Demek?

Whatsapp’ta Davet Et Ne Demek?
Whatsapp’ta Davet Et Ne Demek?

Mobil cihazlarda en fazla kullanılan uygulamalardan WhatsApp uygulamasında bugün merak edilen konulardan biri olan WhatsApp davet et işaretinin ne işe yaradığına dair bazı bilgiler paylaşacağım. 2016 yılında gelen WhatsApp davet et işareti son zamanlarda birçok kullanıcı da gözükürken birçok WhatsApp kullanıcısında maalesef ki gözükmemektedir. Bu konuya geçmeden ilk önce WhatsApp davet et işaretinin ne işe yaradığından bahsedelim; WhatsApp davet et butonu rehberinizde WhatsApp kullanmayan kişileri WhatsApp’a davet ederek onların WhatsApp uygulamasını indirmeniz konusunda sizlere otomatik link oluşturur ve direk olarak o kişilere SMS atmanızı sağlar. SMS göndererek o kişilerin WhatsApp uygulamasını indirmek istediğinizi söyleyen bir metin karşı tarafa siz Gönder işaretine dokunarak iletilir, WhatsApp davet et işaretini kullanarak sizlerde rehberinizde kayıtlı olan kişilerin WhatsApp kullanması konusunda aracılık yapabilirsiniz.

Bu durum karşısında WhatsApp sizlere herhangi bir ücret ödemez, tamamen isteğe bağlı olan bu işaret sayesinde arkadaşlarınızı WhatsApp’a davet edebilirsiniz. Ayrıca WhatsApp’ın yeni gelen güncellemesiyle birlikte bir zamanlar WhatsApp kullanan ve hesabını silen kullanıcılar artık davet et işaretinde gözükmemektedir bunun haricinde ise WhatsApp tarafından ceza alan kullanıcılar yine davet et listesinde gözükmemektedir. Gelelim bir diğer konuya, WhatsApp davet et işareti neden gözükmez? Bunun en temelinde sürekli WhatsApp kullandığınızdan ve rehberinizdeki çoğu kişinin WhatsApp kullanmasından kaynaklanmaktadır. Yani sizler aktif bir şekilde WhatsApp kullanmıyorsanız WhatsApp uygulamasının kafasında şöyle bir durum oluşur “sizin yeterince konuşacağınız kişi var, zaten sürekli WhatsApp’tasınız ne gerek var WhatsApp davet et butonuna” şeklinde bir fikir oluşur.

WhatsApp’ın davet et butonunun amacı sizlerin sürekli WhatsApp kullanmasını sağlayabilecek kişileri WhatsApp’a davet etmesidir. Sizler az WhatsApp kullanıyorsanız rehberinizdeki kişileri WhatsApp’a davet ederek onlarında WhatsApp kullanmasını sağlamanız durumunda artık WhatsApp’ta daha fazla vakit geçirmeniz konusunda yardımcı olan bir araçtır.

WhatsApp Davet Et Ücretli Midir?

Evet, şayet hattınıza tanımlı herhangi bir SMS paketi yok ise bu durum karşısında karşı tarafa SMS gönderdiğiniz takdirde hattınızdan ücret kesilir. Lakin hattınızda her yöne SMS paketi varsa bu durum SMS gönderiminden düşürülür.

Umarım sizlere WhatsApp davet et işaretinin ne olduğu konusunda yeterince bilgiler vermişimdir.

 

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Hesabım Kapatıldı Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan