WhatsApp’ta Arşivlenen Mesajlar Nerede?

WhatsApp’ta Arşivlenen Mesajlar Nerede?
WhatsApp’ta Arşivlenen Mesajlar Nerede?

Bir çok kişi tarafından kullanılan, hayatımızın bir parçası olan WhatsApp’ta günümüzün bir kısmını geçirmeye başladık. Hayatımızın her noktasında oldukça çok kullanılan uygulamalardan biri olan WhatsApp’ta konuşmalarımız bizler için oldukça önemlidir. WhatsApp’ın yeni özelliklerden bbiri olan arşivleme özelliği sayesinde artık kalabalıktan kurtulmuş olacağız, gelişen WhatsApp’ta mesajlarımızı bir de arşiv yapabiliyoruz ve bu arşivleri de yedekleyebiliyoruz. Bugün sizlerle detaylı bir şekilde WhatsApp yedekleme ve arşivleme nedir ikisinin farkları nedir, bunları nasıl bulabiliriz gibisinden bir çok detaya yer vereceğim. Peki, WhatsApp’ta arşivlenen mesajlar nerede?

WhatsApp uygulamasındaki bu özelliği sizlerde kullanıyorsanız mutlaka bazı mesajları arşivlemiş olursunuz, WhatsApp’ta arşivlenen mesajlara ulaşmak istiyorsanız ilk olarak WhatsApp uygulamasını açınız herhangi bir yere dokunmadan sadece direk olarak aşağıya ininiz. Burada bir işaret ile kaç tane mesajı arşivlediğiniz kolaylıkla fark edebilir ve arşivlenen mesajlara erişebilirsiniz.

WhatsApp Arşivleme Nedir?

WhatsApp uygulamasında daha önceden yapmış olduğunuz bir konuşmayı kolaylıkla arşivleyebilirsiniz, bu arşivleme sayesinde konuşmanız WhatsApp uygulamasının en alt kısmından Arşivlenen Mesajlar bölümünde gözükecektir. Bu kısımdan arşivlediğiniz mesajlara ulaşabilirsiniz, arşivlediğiniz konuşmaları arşivden çıkartmak için üstüne uzun dokunarak Arşivden Çıkart seçeneğine dokunarak arşivden çıkartabilirsiniz. Ya arşivden çıkartmaktan için konuşmaya bir mesaj yazarak ve bu mesajı göndererek arşivden çıkartabilirsiniz. Arşivleme sistemi sadece bir nevi mesajlarınızı gizlemek gibi bir şeydir, kişiler son konuşmalarınıza bakmak istediği zaman ve sizde son konuşmalarınızda yer alan bir kişinin gözükmemesini istiyorsanız bu mesajı kolaylıkla arşivleyip, arşivden çıkartabilirsiniz.

WhatsApp Yedekleme Nedir?

WhatsApp’ın günlük olarak yapmış olduğu yedekleme sistemidir, kış aylarında saat 02:00’de yapılan yedeklemeler yazın saat 03:00’de yapılmaktadır. Bu yedekleme sayesinde mesajlarınızı sildiğiniz zaman yedekler sayesinde mesajlarınızı geri getirebilirsiniz ve en son yedekte yer alan konuşmalarınızı kurtarabilirsiniz. Yedeklenen mesajlarınızı geri getirmek için, WhatsApp’ı sıfırlayıp tekrardan kayıt olduğunuz zaman size eski yedeklerinizi yüklemek isteyip istemediğinizi soracaktır, bu soruya evet yüklemek istiyorum şeklinde cevap vererek direk olarak eski yedeklerinizi yükleyebilirsiniz ve unutmayınız ki yedeklemeler sadece bir gün önceki konuşmalarınıza ait olacaktır ya da en son ne zaman yedekleme yapmışsanız o yedeklere ulaşmanızı sağlayacaktır.

WhatsApp’ı artık kullanmak istemiyorsanız ve en son konuşmalarınızı yedeklemek istiyorsanız sizin için kısa bir öneride bulunmak isterim, yedekleme işlemini manuel olarak yani siz kendiniz yaparak WhatsApp’ta son konuşmalarınızı yedekleyebilirsiniz. Bu yedekleme sonucunda WhatsApp’ı telefonunuzdan kaldırabilirsiniz ve bir daha ne zaman kullanmak isterseniz o zaman tekrardan WhatsAppı indirip kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Oldukça çok kullanışlı sistemi olan WhatsApp’ta siz kendi eliniz ile yedeklemek yapmak istiyorsanız gece saatlerini beklemeden hemen WhatsApp’ı açıp WhatsApp ayarlarına giderek buradan sohbet ayarları >> sohbet yedeği kısmından Konuşmaları yedekle kısmından direk olarak WhatsApp konuşmalarınızı yedekleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Giden Mesajı Silmek & Geri Almak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan