WhatsApp’da Son Görülme Gözükmüyor Neden?

WhatsApp’da Son Görülme Gözükmüyor Neden?
WhatsApp’da Son Görülme Gözükmüyor Neden?

WhatsApp ile artık iletişim kusursuz bir şekilde gerçekleşmektedir, yani istediğimiz kişilerle artık anında iletişime geçebiliyor ve WhatsApp üzerinden istersek konuşabiliyor, istersek dosya gönderiyor ve hatta istersek görüntülü arama bile yapabiliyoruz. Bugün ise sizlere WhatsApp’ta merak edilen konular arasında bulunmakta olan WhatsApp’ta son görülme saati neden gözükmüyor konusu hakkında sizlere bazı açıklamalarda bulunacağım. WhatsApp uygulamasında bir kişinin son görülme saati gözükmüyor ise bu durum birçok ihtimalden dolayı kaynaklanabilmektedir. Mesela, WhatsApp’ta hiçbir kimsenin son görülme saatini göremiyorsanız kendiniz son görülme saatini kapattığınızdan dolayı böyle bir sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz, bunun haricinde telefonunuzun internete bağlı olmamasından da kaynaklanabilir. Şayet, WhatsApp’ta sadece bir kaç kişinin son görülme saatini görmüyorsanız bu durum karşı tarafın son görülme saatini kapatmasından kaynaklanabilir. Yani kısacası birçok ihtimal var, bu ihtimallerin en temelinde ise internet sorunu yani karşı tarafın ve sizin şebekenizin çekmemesinden de kaynaklanabilir. Şimdi, gelin bu ihtimalleri şöyle sıralayalım ki sizlerde daha iyi anlayabilirsiniz ve bende daha detaylı bir şekilde açıklama yapabilirim.

WhatsApp’ta Son Görülme Saatinin Gözükmeme Sebepleri

 1. İlk ihtimallerden biri internetinizin o an çekmemesinden kaynaklanabilir, yani internete erişim sağladığınızdan mutlaka emin olunuz. Bu durumdan emin olabilmek için WhatsApp’ta başka kişilerin son görülme saatlerinin gözüküp gözükmediğinden emin olunuz.
 2. O an WhatsApp’ta genel sorun olmuş olabilir, biliyoruz ki bazı durumlarda WhatsApp çökebiliyor ve o an ne mesaj atabiliyor ne de başkalarının profil bilgilerine erişebiliyoruz.
 3. Karşı taraf son görülme saatini kapatmış olabilir, en çok karşılaşılan sonuçlardan biridir. Şayet karşı taraf son görülme saatini kapattı ise bu durum karşısında sizlerde o kişinin son görülme saatini göremezsiniz.
 4. Kimi durumlarda WhatsApp’ta son görülmesi açık olduğu halde bazen 1-2 dakika boyunca bazı kullanıcıların son görülme saatinin kaybolduğuna rast gelinmiştir. Bu durum karşı tarafın şebekesinden kaynaklanmaktadır ve WhatsApp’ın kafası karıştığından dolayı böyle bir hata vermektedir ve o kişinin son görülme saatini tamamen kapatabilmektedir kısa süreliğine.

Son Görülme Gözükmüyor Konusu Hakkında Bazı Gelen Sorular ve Cevaplar

 • kişinin telefonu çekmediğinde yani kapsama alanı dışındaysa son görülme gözükmezmi?
  • Merhaba efendim, kişinin internet paketi yoksa ve ya herhangi bir internet (wifi)’ye bağlı değil ise son görülme saati gözükür. Ama nasıl gözükür? Eğer kişi gizlilik ayarlarından son görülme saatinizi gizlemediyse gözükür, eğer gizlediyse son görülme saatini göremezsiniz. Kişi çevrimiçi olduğunda tarafınıza bildirim ileten bir uygulama var bu uygulamayı kurarak kişi ne zaman WhatsApp’a girse ne zaman WhatsApp’tan çıksa size bildirim veren bir uygulama var, bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Uygulamanın adı WhatsDog, Google Play’den kolaylıkla indirebilirsiniz.
 • Merhabalar; İlk olarak verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Sormak istediğim bir soru var. Ne ben kendim WhatsApp da son görülmemi kapattım ne de karşımdaki kişi son görülmesini kapattı. Ancak buna ragmen ben karşımdaki kişinin son görülmesini göremiyorum, fakat o benim son görülmemi görebiliyor. Ve kişi listeme yada sohbetlerime baktıgımda birtek o kişinin son görülme bilgisine ulaşamıyorum. Yani sanki özel bir şekilde yada bir program destegiyle, son görülme bilgisine benim ulaşımımı engellemiş gibi. Umarım yeterince acıklayıcı olabilmişimdir sorunumu anlatırken. Bunu yapabilen bir peogram var mı, bunu nasıl engellerim yada beden kaynaklanıyo olabili? Eger bu konuda bana yardımcı olabilirseniz cok sevinirim gercekten. İlginize teşekkür ederim.
 • son görülmesi 23 olmasına rağmen ben 1 de yazıyorum ve okundu detayı mesela 1.37 ama hala son görülme 23 gözüküyor. Nasıl oluyor böyle ?
  • Merhabalar efendim, karşı taraf mavi tik yapıyor ise yani okunduğunu belli ediyor ise muhtemelen takip ettiğiniz kişi farklı bir WhatsApp uygulaması kullanıyordur. Eğer karşı taraf çift gri tik yapıyor ise ve takip etmiş olduğunuz kişi mavi tik (okundu bilgisi) ayarını kapattıysa bu kişinin mesajı okuyup okumadığını son görülme saatine göre anlayabilirsiniz. Ya da bir ihtimal, eğer takip ettiğiniz kişi İphone kullanıyor ise son görülme saatini değiştirmeden sadece bildirim çubuğundan GELEN mesajlara cevap vererek WhatsApp kullanmaya devam edebilir.

Bir önceki yazımız olan GBWhatsApp Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Sercan - 15 Temmuz 2018 - 20:47

Son görülmesi açık ama görünmüyor. Son saatte girdiği filan sadece çevrim içi gözüküyor. Son görülmesi kişilerine açık ve bende kişilerindeyim. Bunun sebebi ne olabilir

Anonim - 20 Ağustos 2018 - 05:09

Karşımdaki kişi whatsappı kaldırmıştı geri yüklediğinde ne çevrimiçi ne de yazıyo olarak gözüküyo sadece whatsappı kaldırdığı tarih son görülme olarak görünüyor .

Hakan - 21 Ağustos 2019 - 15:58

Çevrimiçi olduğunu görebiliyorum fakat Whatsapp’tan çıktığı anda son görülme görünmüyor bunun nedeni nedir