WhatsApp’da Başkalarının Mesajlarını Okumak

WhatsApp’da Başkalarının Mesajlarını Okumak
WhatsApp’da Başkalarının Mesajlarını Okumak

Dünya üzerinde iletişimin büyük bir rolünü oynamakta olan WhatsApp’ta bugün başkasının mesajlarını okuma yöntemleri hakkında kısaca bilgiler vereceğim. Anlık olarak milyonlarca mesajın gönderildiği WhatsApp uygulamasını sizlerde kullanıyorsanız eminim bazı kişilerin WhatsApp mesajlarını okuma isteği olmuştur. Peki, herkesin bu kadar çok kullanmış olduğu uygulamalardan olan WhatsApp’ta mesaj okuma bu kadar basit midir? Yani bir kişi sadece telefon numaramızı biliyor ise mesajlarımıza erişebilir mi? Bu konu şuan için 2017 yılında mümkün değil, yani kısacası sadece bu işlem için bir kişinin telefon numarasını bilmeniz yeterli değildir. WhatsApp’ta başkasının mesajlarını okumak için illegal yazılımlara ihtiyacınız olacaktır, bunun haricinde bazı bilgiler ile bir başka kişinin WhatsApp mesajlarına erişebilirsiniz.

WhatsApp Hackleme İşlemi Nasıl Yapılır?

2013 yılından itibaren hayatımızda büyük bir rol oynamakta olan WhatsApp’ta mesaj okumak için daha önceden bir kişinin telefonunun MAC adresini ve telefon numarasını bilmeniz yeterli oluyordu, telefon numarasını ve MAC adresini bildiğiniz bir kişinin mesajlarına erişmek için WhatsMAC programı sayesinde gereken kutuları doldurarak mesajlara erişebilirsiniz. Lakin bu durum WhatsApp tarafından fark edilerek kısa süre içerisinde kapatıldı. Peki, MAC ile WhatsApp mesajlarını okuma sistemi nasıl yapılıyordu? Bunun için karşı tarafın MAC adresini bulmanız yeterli, MAC adresini bulabilmek için karşı tarafın sizin telefonunuz ile iletişime geçmesi yani bir Wifi ile ya da Bluetooth sayesinde karşı tarafın MAC adresini kolaylıkla elde edebilirsiniz.

WhatsApp’ta başkasının mesajlarını okumak için başka bir alternatif yol arıyorsanız günümüzde bir diğer yöntem ise Web WhatsApp uygulamasıdır, Web WhatsApp ile bir kişinin kolaylıkla mesajlarını bilgisayarınızdan takip edebilirsiniz. Bunun için karşı tarafın telefonunu alıp web.whatsapp.com adresine giderek buradaki QR kodunu taratmanız durumunda mesajları takip etmeye başlayabilirsiniz. Lakin bu durum yine WhatsApp tarafından öne geçildi, yani bir kişinin mesajlarını bilgisayardan takip ederseniz o kişi bu durumu kolaylıkla fark edebilir. Sizler bilgisayardan Web WhatsApp’a erişim sağladığınız takdirde karşı tarafın telefonunun bildirim paneli “Şuanda Web WhatsApp Aktif” gibisinden bir uyarı mesajı gitmektedir.

WhatsApp Mesajlarımı Kimse Okumasın Ne Yapmalıyım?

WhatsApp’ta başkaları tarafından mesajlarınızın erişilmemesini istiyorsanız bunun için tabi ki bazı önlemler almanız gerekmektedir, bunun için telefonlarınıza arada sırada format atmanız tavsiye edilmektedir. Çünkü telefonunuz bir başka kişinin eline geçti ise telefonunuza casus yazılım programları kurarak sizlerin telefonda yapmış olduğunuz her şeyi takip edebilir. Bunun haricinde şuan günümüzde aktif olarak kullanılmakta olan Web WhatsApp yönetimidir, arada sırada telefonunuzdan bir başka kişinin Web WhatsApp hesabınıza bağlanıp bağlanmadığını mutlaka kontrol ediniz.

 

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Profilime Kim Bakmış? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Hayat - 7 Kasım 2017 - 11:57

Watsapta konuşulmadıgı halde bibaşkasıyla konuşulmuş gibi sohbette yer alırmı?

EllChef - 14 Nisan 2019 - 11:55

Propecia Length To Take finasteride generic uk Spanish Pharmacies Online Kamagra Helly 100mg Levitra And Food