WhatsApp’a Benzer Uygulamalar Var Mı?

WhatsApp’a Benzer Uygulamalar Var Mı?
WhatsApp’a Benzer Uygulamalar Var Mı?

Şuan kendimi Flaş Tv’nin kötü karakteri gibi hissediyorum, sanki WhatsApp’ın kuyusunu kazıyor muşum gibi hissediyorum kendimi. Her neyse her ilişki nasıl başlıyor ve bitiyor ise WhatsApp’ta bitecek ve bir gün sende öleceksin bunu unutma. Tamam her neyse sustum, kimse kimsenin nasıl giyindiği konusunda saçını nasıl kestirdiği konusunda kimse karışamaz ve eleştiremez. Bugün sizlere WhatsApp uygulamasının benzer uygulamalarının var olup olmadığından bahsedeceğiz, konuya böyle giriş yapınca ve kendimi bir garip hissediyorum gerçekten. WhatsApp uygulaması şuan dünyada en çok kullanılan ve ilk listede gelen uygulamalardan biri. WhatsApp ile hayatımız her ne kadar kolaylaşsa bile bazı yönlerden maalesef ki gelişmemiş durumda. Mesela, gizlilik konusunda her ne kadar gelişse de maalesef ki bir noktadan sonra ilerleyemiyor, bugün en basit uygulamalarda bile görüntülü konuşma olsa dahi maalesef ki WhatsApp uygulamasında bu durum söz konusu değil. Ama bir gün o görüntülü konuşma gelecek buna inanıyorum, lakin WhatsApp’a görüntülü konuşma gelene kadar biz bir süre WhatsApp gibi uygulamalar kullansak hiçte fena olmaz. WhatsApp gibi uygulamalar, kendine ait özellikler ile hayatımızı daha çok kolaylaştırmaktadır gelin sizlere WhatsApp’ın benzer uygulamalarının özelliklerinden bahsedelim.

Benzer Uygulamalar

WhatsApp’ın eksik özelliklerini, benzer uygulamalar kullanarak eksik yönlerini tamamlayabilir ve işinizin görülmesini sağlayabilirsiniz.

Facebook Messenger

Facebook Messenger uygulamasını severim, ki çok severim istediğimiz kişinin telefon numarasını kolaylıkla bulmamızda bizlere yardımcı olmaktadır. Bunun haricinde toplu konuşma özelliği yani Facebook Messenger üzerinden yapacağınız bir aramaya birden fazla kişiyi dahil edebiliyorsunuz. Toplu olarak karşılıklı bir şekilde telefondan sesli arama yaparak konuşabiliyorsunuz. Bunun haricinde sorunsuz ve kaliteli görüntülü konuşma ile bizlere oldukça çok kolaylık sağlamaktadır, yine gelişmiş alt yapısına sahip olan Facebook Messenger uygulamasında bir kişi ile iletişime geçmek için rehberimizde ekli olup olmaması önemli değil tek dikkat edilmesi gereken husus o kişinin Facebook kullanması yeterlidir. Facebook Messenger uygulamasını kullanabilmek içinde, Facebook hesabınızın olması önemli değil sadece numaranızı kullanarak bu uygulamaya kayıt olabilirsiniz. Facebook Messenger hakkında merak ettikleriniz bütün sorularınızı zaten Facebook Yardım Merkezi adlı kategorimizde paylaştık.

Turkcell Bip Messenger

Biliyor musunuz bilmiyorum ama sırf Bip Messenger uygulamasında gizlilik konusu en üst seviyede olduğundan dolayı bir çok tanıdığım bu uygulamayı çok seviyor ve WhatsApp’tan daha çok kullanıyor. Bip Messenger uygulamasında mesaj silinme süresi ile karşı tarafa gönderdiğiniz mesaj okunduktan sonra o süreç içerisinde silinir. Bunun haricinde Bip Messenger uygulamasında görüntülü, sesli arama özellikleri de mevcut olup kendine has CAPS ile emojiler sayesinde çok keyifli bir uygulama. WhatsApp’tan daha hızlı bir şekilde büyümeye başlayan Turkcell Bip Messenger uygulaması maalesef ki şuan çok indirilen bir uygulama değil. Sebebi ise sanırım Türk yapımı olduğu için olsa gerek, çünkü bizim ülkemizde sürekli olarak yabancı markalar dikkat çeker ve onların kullanıcısı oluruz yani kısacası kendimizden olan uygulamalara değer vermeyiz.

Google Allo

Google Allo uygulaması yayınlandıktan sonra Facebook Messenger ile WhatsApp uygulamasına çok sağlam bir rakip olacak gibi gözüküyor. Şuan yapımı ve geliştirilmesi devam eden Google Allo uygulaması yayınlandıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Viber

Evet Viber uygulamasının alt yapısı sağlam olabilir lakin Viber uygulaması da ülkemizde çok kullanmayan uygulamalardan biridir. Eski kız arkadaşım gibi arada sırada aklıma gelen uygulamalardan sadece biridir, sadece adı ve rengi aklıma geliyor. Hemen hemen her platformu destekleyen Viber uygulaması ile sizlerde WhatsApp gibi bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Ayrıca şuan için GİF desteği de gelmiş durumda bu konu hakkında ilerleyen günlerde açıklamalarda bulunacağız.

Hangouts

Bildiğim kadarıyla belkide adını ilk defa duyacağınız bu uygulama ilerleyen günlerde kapanacak sanırım. Onun yerine Google Allo tek uygulama olacak, bu arada Google Allo hakkında yer alan özellikleri kısa süre içerisinde sizinle paylaşacağız.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp'ta Kimse Beni Bulamasın Profil Gizlemek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan