WhatsApp “Yeni Mesajınız Olabilir” Bildirimi Nedir?

WhatsApp “Yeni Mesajınız Olabilir” Bildirimi Nedir?
WhatsApp “Yeni Mesajınız Olabilir” Bildirimi Nedir?

Teknolojinin ilerleyen devrim aşamasında kişilerin karşısına anlık mesajlaşma uygulaması olarak tanıtıldı WhatsApp. Oluşum tarihi itibari ile de çeşitli aşamalardan geçerek, farklı yenilik ve hizmetleri bünyesine katarak gelişmelere devam niteliği kazandırmıştır. Sadece belirli bölgelerde kullanılmaması aynı zaman da tüm dünya da aynı değer ve önem de kullanılan ve akıllı telefonlara eklenen uygulama olarak bilinilirliğini korumaya devam ediyor.

Ücret bakımından da yıl içerisinde kendisini yenilemek adı altın da aldığı tutar dışında herhangi ek ödeme yapmanızda gerek kalmamaktadır. İnternet tabanına kayıtlı tüm kullanıcılarla dilediğiniz anda dilediğiniz noktadan ister yazılı ister görüntülü ulaşım sağlamanızda da söz konusu olabilmektedir.

Yenilik Öncülerinden WhatsApp

Güncel platformlar arasında yer alan WhatsApp, sadece anlık mesajlaşma özelliğini geride bırakarak, mesajlaşamaya ek olarak izleyeceği adımların planlarını oluşturuyor. İnternetin çekmemesi durumunda iletilen yazıların daha sonrasında ulaşması, resim ve videolara ek olarak müzik, belge gibi değişik formatların paylaşılabilmesi, arama sisteminin geride kaldığı düşüncesi ile atılan görüntülü arama çalışmalarını başlaması ilk adımlar arasında yer alır.

Daha sonrasında mesajlaşmaların kişiler arasında kalması için şifreleme işlemleri, kişilerin whatsapp profillerini korumaya yönelik mesajlaşma yönteminin şifrelenmesi ve farklı telefonlar da açılmamasının sağlanması, konum bilgilerinin atılması ve anlık durum güncellemelerinde sadece yazının bulunmaması. Buna ek olarak gif, video, görsel gibi durumlarında iletilerek 24 saat içerisinde otomatik silinmesi de diğer önemli çalışma alanını oluşmasında rol oynamıştır.

Son Güncelleme “Yeni Mesaj“ Bildirimi

Yaptığı yeniliklerle zaman zaman kendisinden yüksek beğenilerle dönüş sağlasa da zaman zaman yaptığı adımlar kullanıcılar tarafından eleştiri noktasını oluşturuyor. Gelen son güncelleme ile birlikte kullanıcıların gelen mesajları unutma gibi durumları ortadan kaldıracağı bekleniyor. WhatsApp üzerinden ulaşan mesajlar zaman zaman okunmadan durum çubuğunun temizlenmesi üzerine silinerek arka planda görüntünün kaybolmasına sebep oluyor.

İşte bu nokta da devreye Whatsap’ın sağlamış olduğu yeni hizmet anlayışı dahil oluyor ve ekran üzerine düşen Yeni Mesaj olabilir bildirimi sayesinde unutmanıza engel oluyor. Bu duruma ek olarak Whatsap’ın erişim sağladığı İnternet paketinin de çeşitli etkenlerle bağlantının kopması durumunda da aynı işlemin yapıldığı gözlemleniyor. Uygulama güncelleme ile birlikte otomatik olarak düşmektedir.

Dilerseniz uygulama içerisinden bu özelliği kapatabilirsiniz. Android veya IOS kullanıcılarının Whatsapp içerisinden ayarlar sekmesine tıklayarak, bildirimler bölümüne erişim sağlamaları gereklidir. Bu noktada cihazınıza bağlı olan WhatsApp uygulamasının istemediğiniz güncellemeleri kapatabilir, erişim ağınızı değiştirebilirsiniz. Profiliniz kişiselleştirmek sizin elinizdedir.

Bir önceki yazımız olan Whatsapp'ta Davet Et Ne Demek? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan