WhatsApp Whatcrypt Nedir?

WhatsApp Whatcrypt Nedir?
WhatsApp Whatcrypt Nedir?

Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi, bilindiği gibi WhatsApp’ta konuşulan mesajlar silinse bile illaki bir iz kalıyor olduğundan bahsetmiştim bunun için WhatsApp mesajlarınıza tamamen erişimin imkansız olmasını sağlamak istiyorsanız yedeklenen kısmı tamamen kendi ellerinizle parçalamanız gerekiyor. Bunun için WhatsApp’ı çok iyi bir şekilde kullanmanız gerekmektedir, mesela WhatsAppın yedeklerini ilk baştan beri sadece SD Kart’ta depoluyorsanız yeriyle oynamayın bırakın orada kalsın. Mesela bir çok kişinin mesajları SD Kart kısmına yedeklenmektedir, bu yedeklemeler geceleri 02:00 ila 03:00 arası yapılır, şuan Türkiye için bu saat 02:00’de yapılırken bir çok ülkede farklı saatlerde yapılmaktadır.

Telefonunuzda yer alan WhatsApp konuşmaları yedeklendiğinden dolayı bir süre sonra farklı programlar kullanarak bu yedekleri açarak eski mesajlarınıza ulaşabiliyorsunuz, ilk zamanlarda WhatsApp konuşmalarına kolaylıkla erişilmez iken şimdi 6 yaşındaki çocukların bile WhatsApp yedeklerini kolaylıkla açabildiğine şahit olabiliyoruz. WhatsApp’ın yedeklerini açmak için 4-5 tane farklı program kullandığımı bilirim, lakin gelin görün ki şimdi sadece bir dosya yükleme yaparak kolaylıkla yedekleri deşifre edebiliyorsunuz. Whatcrypt uygulamasının ne olduğuna geçmeden önce sizlere öncelikle birkaç tane önlem söylemek isterim, unutmayın ki internet aleminde yer alan bir veri kesinlikle kaybolmaz. WhatsApp konuşmalarınızı tamamen yok etmek istiyorsanız, yedekleriniz nerede yer alıyor ise (muhtemelen SD Karttadır, kontrol ediniz.) o kısmı parçalamanız gerekmektedir.

Hafıza kartınızı tamamen kullanılmayacak hale getirdikten sonra sizin elinizdeki mesajlara kimse kolaylıkla erişemez lakin ya karşı taraf? Karşı tarafın elindeki mesajlar ne olacak, sizin konuşmanız. İşte burada biraz durup derin nefes alıyoruz ve doğru mutfağa gidip bir bardak su içiyoruz ve tekrar masamızın başına gelip bu yazıyı okumaya devam ediyoruz. Efendim, karşı tarafa güvenmiyorsanız neden konuşuyorsunuz unutmayın sizin konuşmalarınız silinse bile sizin konuşmalarınız bir kısmı karşı tarafta yer alıyor olacak, bunun için teknolojiyi mutlaka doğru kullanın. Dediğim gibi yedekleri nerede depoluyor iseniz mutlaka o kısmı silmek yerine parçalayın aksi takdirde böyle basit bir uygulamalar sayesinde mesajlarınız kolaylıkla geri getirebiliyor, bir de bunun uzman olan programları var yani saatlerce tarama yaparak en ilk mesajlarınıza kadar ulaşılabilir bunları da unutmayın. Şimdi gelelim Whatcrypt Nedir sorusunun cevabına; Whatcrypt uygulaması, sizin telefonunuzda yer alan WhatsApp konuşma yedeklerini online bir şekilde açıp sizlere sunabilen ücretsiz bir uygulamadır. Bu uygulamayı bilgisayar üzerinden, mobil üzerinden rahatlıkla kullanabilirsiniz lakin her ne kadar güvenli orasını bilemeyiz.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp 6 Haneli Kod Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

ilyas - 7 Şubat 2018 - 06:43

WhatsApp Whatcrypt kurarken key istemekte
dosyayı indirdim ama çalışmıyor
yardımcı olabilirmisiniz?

Ahmetcan - 6 Nisan 2019 - 10:01

Merhabalar efendi ben programı dosya seç den seçilmyo biras detayları rica ederim tam olarak programı nası kulanılır yardımcı olursanız sevinirim tşkler….