WhatsApp Son Görülme Saati Ne Zaman Değişir?

WhatsApp Son Görülme Saati Ne Zaman Değişir?
WhatsApp Son Görülme Saati Ne Zaman Değişir?

Günün her saatinde hemen hemen WhatsAppı kullanıyor hale geldik, artık WhatsApp hayatımızın vazgeçilmez uygulamalarından biri haline gelirken bir çok operatör WhatsApp’ın bu kadar çok kullanılmasından maalesef memnun değil. Artık bir çok kişi, ulaşmak istediği kişiyi aramak yerine hemen saniyeler içerisinde kişiye WhatsApp üzerinden mesaj atarak iletişim kurabiliyor hale geldi. Doğal olarak da bu yüzden bir çok operatör zarara gitmeye başladı, hatırlıyorsanız önceden hangi operatör dakika da daha uygun ise hemen onu seçiyorduk ve numaramızı ya oraya taşıyorduk ya da yeni hat alıyorduk. Her neyse lafı yine çok uzatmadan sizlere hemen WhatsApp‘ta bir çok kişinin yapmış olduğu hatalardan ve ya yanlış düşüncelerden kurtarmaya geldim. Benim de arada sıra yapmış olduğum hatalardan biri olan; canım sıkılınca WhatsApp’a girmek ya da başka bir uygulamayı açarken elimin sürekli WhatsApp uygulamasına gitmesi gibi durumlarda sürekli son görülme saatlerimin değiştiğine şahit oldum. Bugün sizlere WhatsApp’ta hangi koşullarda son görülme saatimizin değiştiği, WhatsAppa hemen girip çıksak yani yanlışlıkla açsak son görülme saatimiz değişir mi sorusunu yanıtlamak isterim.

Evet WhatsApp’a girdiğiniz ilk 2 saniyeden sonra son görülme saatiniz değişerek çevrimiçi yazmaya başlayacaktır, ya da WhatsAppı bizler gibi çoğunluk olarak bilgisayar üzerinden kullanıyorsanız da web.whatsapp.com adresine girmeniz durumunda bütün sohbetler yüklenene kadar bir süre verilmektedir.

WhatsApp’a girip çıksam son görülme saati değişir mi?

Son görülme saatiniz şu şekilde değişir, tamamen internet hızınıza bağlı. İnternetiniz oldukça hızlı ise WhatsApp girdiğiniz takdirde son görülme saatiniz değişecektir eğer internet hızınız normal ise bu yine zaman alacak ve ortalama 2 saniye sonra son görülme saatiniz değişecektir. Bunun yanında yine bir çok etkenler mevcut, mesela benim kullanmış olduğum internet(wifi) oldukça hızlı iken telefonum yavaş ve telefonumda ortalama 150 kişiyle olan konuşmalar olduğundan dolayı WhatsAppa girerken biraz kasma oluyor ve ne zaman yanlışlıkla WhatsAppı açsam hemen kapattığım zaman son görülme saatim kesinlikle değişmiyor.

Bir önceki yazımız olan Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan