WhatsApp Sessize Al Nedir?

WhatsApp Sessize Al Nedir?
WhatsApp Sessize Al Nedir?

WhatsApp güncellemeleri her geçen saniye daha çok gelişmeye devam ediyor, 1 Milyar kullanıcıya sahip olan WhatsApp uygulamasında geçtiğimiz aylarde eklenen Sessiz ifadesi oldukça çok konuşulmaya başlandı. Bir çok kişi, başkasıyla konuşmuş olduğu sohbette yer alan Sessiz ifadesini çok merak etmektedir. Bugün sizler için Whatsapp’ta yer alan Sessiz ifadesi nedir, ne işe yarar hakkında detaylı bilgiler vereceğiz ve ayrıca istediğimiz kişiyi sessiz yaptığımız vakit karşı tarafa herhangi bir bildirim gidip gitmeyeceği konusunda bilgiler vereceğim. WhatsApp 2016 yılında yapmış olduğu gelişmelerden ve gelecek olan yeni güncellemeler sayesinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri. Dünyada kullanılan en çok kullanılan 2. Anlık olarak mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp uygulamasında gelen güncellemeler sayesinde kullanımı artık eski sürümlerine göre daha farklı. WhatsApp’a eklenen Sessiz ifadesi sayesinde, grup konuşmalarınızı ve ya herhangi bir arkadaşınız ile konuşmalarınızı Sessize alarak ondan gelecek olan bildirimleri tamamen o kişiye özel olarak kapatabilirsiniz. WhatsApp’ta Sessiz ifadesini kullandığınız vakit, size herhangi bir bildirim gelmemesini sağlayabilirsiniz.

Ne İşe Yarar?

Biliyorsunuz ki WhatsApp’ta yer alan Grup konuşmalarında önüne gelen yazıyor ve eminim sizlerde telefonunuzda sevmediğiniz bir gruptan gelen bildirimler yüzünden rahatsız oluyorsunuzdur şahsen bu durum benim oldukça sinirimi bozmaya yetiyor. Genellikle WhatsApp’ta grup konuşmalarını sessize alarak o gruptan gelen bildirimleri tamamen saklayabiliyorum, eğer merak ettiğim bir konu olursa da tekrar WhatsApp’ı açıp o eski konuşmaları daha sonradan okuyabiliyorum. Ayrıca sürekli mesaj gönderen, sürekli bir soru sormak isteyen kişiler içinde uygulamış olduğumuz bu Sessiz ayarı sayesinde bildirim gelmesini istemediğimiz kişiler için ayarlayabiliyoruz.

Nasıl Yapabilirim?

WhatsApp üzerinden herhangi bir konuşmadan ya da grup konuşmalarından bildirim gelmemesini istiyorsanız ilk olarak o konuşmayı açınız ve ardından sağ üst köşedeki seçenekler işaretine dokunarak burada açılacak olan Sessiz ifadesine dokunarak kolaylıkla açmış olduğunuz konuşmadaki bildirimleri sessize alabilirsiniz.

Karşı Tarafa Bildirim Gider Mi?

En çok merak edilen konulardan biri olan bu olay, sessize alınan kullanıcılar için çok kötü bir durum. Sessize almış olduğunuz kişiye herhangi bir “x kişisi sizi sessize aldı” şeklinde bildirim gitmez.

*Ek Bilgi: Dünya’da kullanılan en büyük sosyal medyalardan birincisi Facebook, ikincisi WhatsApp üçüncüsü Facebook Messenger uygulamasıdır. Helal olsun Mark bey amca.

Bir önceki yazımız olan Samsung Telefonlara WhatsApp Nasıl Kurulur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan