WhatsApp SD Kartınızda Mevcut Değil Hatası

WhatsApp SD Kartınızda Mevcut Değil Hatası
WhatsApp SD Kartınızda Mevcut Değil Hatası

2016 yılında da en güncel popüler uygulamalardan olan WhatsApp uygulamasında karşılaşmış olduğumuz hatalardan olan SD kartınızda mevcut değil hatası hakkında bugün sizlere alternatif çözümler sunmak isterim. Biliyoruz ki WhatsApp uygulamasından gelen bir görüntüyü siz sohbetten kaldırmazsanız galeriden silerseniz veya görüntünün yerini değiştirirseniz bu tür hatalar ile karşılaşmanıza neden olacaktır. Peki ki bu tür hataları nasıl çözebilirim diyorsanız da silinen görüntüyü geri getirmek yeterli olacaktır, daha önceden bahsetmiş olduğumuz yazılardan olan silinen fotoğrafları geri getirme başlıklı yazımızda da anlattığımız olayları sizlerde uygulayıp silinmiş olan fotoğraflarınızı geri getirebilirsiniz. Bu şekilde WhatsApp’ta  yer alan SD kartınızda mevcut değil hatasını bu şekilde çözebilir ve sizlerde silinen görüntüye tekrardan ulaşmış olabilirsiniz. WhatsApp uygulamasında bir fotoğrafı bulanık görüyorsanız ve açmak istediğinizde sd kartınızda veya dahili hafıza da mevcut değil hatası alıyorsanız muhtemelen karşılaşmış olduğunuz en temel hata görüntünün telefonunuzun dahili hafızasında veya sd kartınız da görüntünün bulunmamasıdır.

2016 yılında silinen fotoğrafları ücretsiz olarak getirmemiz konusunda bizlere destek olacak olan programlardan biri de DiskDigger programıdır. Bu programı bilgisayarımıza kurup ardından telefonlarımızda veya görüntünün kaybolduğu cihazlar (SD Kart, Flash bellek ve diğer depolama birimleri) içerisinde detaylı bir arama yapmanız durumda otomatik olarak silinen görüntüleri geri getirebilirsiniz.

Silinen Görüntüleri Geri Getirmek İçin: DiskDigger

DiskDigger programı sayesinde silinen fotoğraflarınızı bulup tek tek geri getirebilirsiniz, silinen fotoğraflarınızı toplu bir şekilde geri getirmek için DiskDigger programının ÜCRETLİ PRO sürümünü satın almanız gerekmektedir, bunun haricinde geri getirmek istediğiniz her görüntü için 10 saniye kadar beklemeniz gerekmektedir.

DiskDigger programı tamamen ücretsizdir sadece birkaç özelliğini aktif hale getirmek için (toplu geri getirme ile diğer uzantılardaki dosya taramaları için) ücret ödemeniz gerekmektedir. Lakin sizler sadece 1 tane fotoğrafı geri getirmek istiyorsanız o halde ücretsiz DiskDigger programı sizler için en ideal seçenek olacaktır. DiskDigger programının kullanımı oldukça kolaydır, tek yapmanız gereken bilgisayarınıza DiskDigger programını indirip ve ardından hangi cihazınızda görüntü sorunu yaşıyorsanız o cihazınızı bilgisayarınıza bağladıktan sonra tarama yapabilirsiniz.

Güvenilir DiskDigger Nereden İndirebilirim?

Şuan için internet dünyasında DiskDigger programı için birden fazla indirme seçenekleri vardır, ben daha güvenli bir internet sitesi olan hatta kendi internet sitesi olan DiskDigger için sunulan diskdigger.org adresi üzerinden indirme işlemlerimi yapıyorum. Sizlerde daha güvenli bir adres arıyorsanız bu adresi sizlerde kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Destek Hattı Nasıl Kurulur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

eTasci - 17 Şubat 2018 - 16:18

Teşekkür Ederim sorunum çözüldü.