WhatsApp Sahte Konum Nasıl Gönderilir?

WhatsApp Sahte Konum Nasıl Gönderilir?
WhatsApp Sahte Konum Nasıl Gönderilir?

Whatsapp uygulaması üzerinden kimi zaman en yakın arkadaşımıza kimi zaman sevgilimize kimi zaman da aile büyüklerimize hesap vermekteyiz. Eğer ki sizlerinde baskıcı bir ailesi varsa ya da çok kıskanç bir sevgilisi varsa “neredesin, çabuk konum at” gibi durumlar ile karşılaşmanız an meselesidir. Bunun için sizleri kurtaracak olan uygulama hakkında bilgi vermek isterim, biliyorsunuz ki WhatsApp uygulamasında istediğimiz yerin konumunu karşıdaki kişiye bildirmek için WhatsApp Konum özelliğini kullanabiliriz. Hızlı bir şekilde karşı tarafa konum bilgisini göndererek sizlerde yerinizi bildirebilirsiniz, peki bildirmek istemediğiniz yeri farklı bir yerdeymiş olarak gösterebilir misiniz? Yani WhatsApp’ta sahte konum özelliği var mıdır? Yerinizi farklı göstermek istiyorsanız, WhatsApp’ta konum atarken istediğiniz yeri konum olarak gösterebilmek istiyorsanız olay çok basit. Hemen telefonlarınıza Google Play’de bir milyondan daha fazla indirilme sayısına sahip olan Fake GPS uygulamasını indirmeniz durumunda daha sonrasında telefonlarınızdan sahte konuma izin ver seçeneğini aktif ederek WhatsApp’ta sahte konum gönderebilirsiniz. WhatsApp’ta sahte konum nasıl gönderilir sorusunun cevabı işte bu kadar basit, daha iyi anlayabilmeniz için sizlere bir kaç resimli anlatım yapmak isterim.

Sahte Konum Nasıl Gönderilir?

Sahte konum özelliğini, Bip Messenger, Swarm, Instagram ve Facebook gibi sosyal ağlarda kolaylıkla kullanabilirsiniz.

 1. Şuan Google Play’de en çok indirilme sayısına sahip olan Fake GPS uygulamasını Android olan telefonlarınıza indirin.
 2. WhatsApp Sahte Konum Nasıl Gönderilir?

  Fake GPS uygulamasını telefonunuza inerken bu arada telefonunuzun geliştirici seçenekleri kısmından “Sahte konumlara izin ver” seçeneğini telefonunuzun ayarları kısmından aktif ediniz.

 3. WhatsApp Sahte Konum Nasıl Gönderilir?

  Daha sonra Fake GPS uygulamasını açınız ve kendinizi nerede göstermek istiyorsanız, kırmızı noktayı haritada hareket ettirerek götürün.

 4. WhatsApp Sahte Konum Nasıl Gönderilir?

  Daha sonrasında WhatsApp uygulamasını açınız ve ardından kim konum gönderecekseniz seçenekler(ataç) kısmından Konum seçeneğini kullanarak konum gönderebilirsiniz.

   

Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Telefonunuzun mutlaka Konum seçeneğini kapatın, ne olur ne olmaz.
 • Fake GPS uygulamasında nokta atışı yapın, uygulamada nokta atışı yapmak için haritada yakınlaştır / uzaklaştır seçeneğini kullanabilirsiniz.
 • Fake GPS uygulamasında bulunan favori adresler seçeneğini kullanmanız size yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Sesli Arama Görüşmeleri Kayıt Etmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan