WhatsApp Plus Nedir?

WhatsApp Plus Nedir?
WhatsApp Plus Nedir?

Uzun zamandır WhatsApp hakkında detaylı bilgilere yer vermeye devam ediyoruz geçtiğimiz zamanlarda oldukça çok popüler olan ve WhatsApp tarafından kullanılmaya izin verilen WhatsApp Plus sürümü artık günümüzde kullanılması tamamen yasaklandı. Bir çok siteden kaldırılan WhatsApp Plus’un yapımcıları WhatsApp tarafından uyarılarak bir daha yeni sürümün çıkmasına engel olundu. Oldukça çok kullanılan WhatsApp Plus uygulaması hakkında bugün sizlere WhatsApp + Plus nedir hakkında kısaca bilgiler vereceğim. WhatsApp Plus sürümü piyasadan tamamen kaldırıldıktan sonra, WhatsApp Plus’ın bir kopya sürümü piyasaya çıkarıldı bu sürümün adı ise WhatsApp Reborn idi. WhatsApp+ kadar popüler olan WhatsApp Reborn kendine has görüntüsü ve farklı temaları ile sunmuş olduğu ek özellikler ve çok olmasa da Türkçe desteği olan sürüm yine WhatsApp yöneticileri tarafından kaldırıldı. Bunun üzerine şuan piyasada bilinen GBWhatsApp haricinde diğer sürümler çok kullanılmıyor. Peki akıllara ilk gelen sorulardan biri olan WhatsApp Plus ve diğer sürümlerini kullanmak yasak mı? Evet bu sürümler 2015 Ocak ayından itibaren tamamen yasaklanarak bir çok WhatsApp’ın farklı sürümünü kullanan kişiler ceza alarak bu sürümleri kapattı. WhatsApp’ın farklı sürümünü kullanan kişiler, uyarı amaçlı olarak bir gün ceza alırken bu işi iyice tozutan kişiler ise bir hafta ve ya kalıcı olarak WhatsApp’tan engellenmeye başlandı.

WhatsApp Plus Son Sürümü

WhatsApp Plus sürümünün yayınlanmış olan son sürümünü buraya tıklayıp indirme işlemini rahatlıkla başlatabilirsiniz.

WhatsApp Plus Ne İşe Yarar?

Bir çok özelliğe sahip olan bu uygulamanın en başlıca özelliklerden biri olan, WhatsApp’ın farklı görünümlerine sahip olmasıydı. Bunun haricinde son görülme saatinizi yani WhatsApp’a girdiğiniz zaman çevrimiçi yazdığı o yazıyı tamamen kaldırabiliyor ve bununla kalmayan WhatsApp Plus, çift tikleri de tamamen kapatıyordu. Bu gereken gizlilik ayarları yaptıktan sonra karşı taraf sizin mesajı okuduğunuzdan herhangi bir haberi olmuyordu. Şimdi gelin sizlere WhatsApp Plus’un akıllarda kalan özelliklerinden bahsedelim.

WhatsApp Plus Özellikleri

  1. Çift tikleri tamamen kapatarak, mesajı almadığınız gibi gösterebiliyor.
  2. Mavi Tik’ler piyasaya yeni çıktıktan sonra ilk olarak WhatsApp Plus’a gelmişti Mavi Tik özelliğini kapat sistemi. Yani kısaca mavi tikleri bu uygulama üzerinden kapatılabiliyordu.
  3. “çevrimiçi” ifadesini tamamen kaldırabiliyordunuz, WhatsApp’ı görünmez olarak kullanmanıza yardımcı oluyordu.
  4. Temalar, farklı farklı WhatsApp temalarını kullanabiliyordunuz. Dilerseniz sizde kendinize özel bir tema yapabiliyordunuz.
  5. WhatsApp Plus kullanan arkadaşlarınıza, WhatsApp Plus’un sunmuş olduğu farklı ifade mesajlarını gönderebiliyordunuz. Oldukça birbirinden farklı olan bu gülücükler ile konuşmalarınıza renk katabiliyordunuz.
  6. Son konuştuğunuz kişilerin son görülme saatini toplu şekilde görebiliyordunuz.
  7. Son konuştuğunuz kişilerden herhangi bir kişi WhatsApp’a girdiği vakit size bildirim geliyordu.
  8. WhatsApp’ı kapatsanız bile sürekli “çevrimiçi” olarak kendinizi gösterebiliyorduk.
  9. Türkçe dil desteği eklenmişti, artık bütün ayarları kolaylıkla düzenleyebiliyorduk.

WhatsApp Plus Ceza Sorunu

Bu sürüm normal WhatsApp uygulamasından farklı olduğundan dolayı yasaklı sürüm olarak kabul edilmektedir, bunun için WhatsApp Plus kullanırken mutlaka son sürüm kullanmaya özen gösteriniz. Bu durum karşısında WhatsApp’ta ceza alma ihtimaliniz daha düşük olacaktır. WhatsApp Plus yasaklı bir sürüm olduğundan dolayı bu sürümü kullanırken fark edilirseniz WhatsApp yöneticileri sizlere 1 hafta kadar geçici uzaklaştırma cezası verir.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Hep Çevrimiçi Görünme Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

aysel - 16 Şubat 2018 - 17:03

Whatsapi yukleyirem ama acilmir 2020tarihinde gecersiz oldu deyir

zuhal - 28 Nisan 2019 - 18:15

vatsab kurmak istiyorum