WhatsApp Nasıl Sıfırlanır?

WhatsApp Nasıl Sıfırlanır?
WhatsApp Nasıl Sıfırlanır?

Ülkemizde WhatsApp ne zaman popüler hale geldi işte o zaman bir çok operatörün SMS paketleri ve Konuşma paketleri maalesef tanınmamaya başlandı. Artık yeni bir hat alan kişinin ilk sorduğu soru, hattım internet kullanımına açık mı sorusu oluyor, işte zaman çok çabuk geçip gider iken de teknoloji her geçen gün daha fazla gelişmekte. WhatsApp günümüzün en çok kullanılan uygulamalarından biri, hemen hemen artık herkesin WhatsApp’ı var bunda eminim hemfikirizdir. Peki artık WhatsApp kullanmak istemiyorum, WhatsApp uygulamasını tamamen sıfırlamak istiyorum telefonumda herhangi bir bilgi bulunmamasını istiyorum kimse beni WhatsApp’ta görmesin istiyorum diyorsanız yapmanız tek işlem WhatsApp ayarları bölümünden Hesabımı Sil seçeneğini kullanmak daha sonra telefonunuzda yer alan WhatsApp hakkında bütün dosyaları silmek olacaktır bu işlem oldukça basit bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Lakin daha önceki yazılarımda da bahsettiğim üzerine, WhatsApp üzerinden almış ve ya yollamış olduğunuz fotoğrafların bir çoğu maalesef telefonunuzda saklanmakta yedek altında tutulmaktadır, bu işlem diğer uygulamlar için de geçerlidir. Mesela Twitter uygulamasını kullanıyorsanız muhtemelen telefonunuz oldukça yavaş çalışacaktır, çünkü Twitter sizin haberiniz olmadan telefonunuzun bir klasörüne sürekli takip ettiğiniz, ana sayfa akışında yer alan kişilerin profil fotoğraflarını yedeklemektedir. Sanal alemden biraz uzak durmanızdan fayda var, bunun için özel fotoğraflarınızı bu tür uygulamalar üzerinden göndermenizi tavsiye etmem.

Hesabımı Nasıl Silebilirim?

WhatsApp hesabınızı silebilmeniz için, eğer daha önceden hesabınızı silmeden uygulamayı kaldırdıysanız tekrardan uygulamayı telefonunuza kurunuz ve ardından kurmuş olduğunuz WhatsApp hesabınızı silmek için tekrar telefon numarasını doğrulama işlemini tamamlayınız. Ardından WhatsApp’ın ayarlarına giderek buradan Hesap bölümünden Hesabımı Sil seçeneğine dokunun ve telefon numaranızı girip hesabımı sil işaretine dokunarak hesabınızı silebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra, rehberinde sizin numaranız kayıtlı olan arkadaşlarınız sizin WhatsApp profilinize erişemez ve size mesaj gönderemez.

WhatsApp Konuşmalarımı Tamamen Silmek İstiyorum

WhatsApp konuşmalarınızı tamamen telefondan kaldırmak için yapmanız gereken ilk işlem telefonunuzun Menü kısmından dosya yöneticisine bağlanmak ya da telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlamak. Siz en iyisi birinci yöntemi deneyin, USB kablosuyla uğraşmayın. Telefonunuzun menüsünden Dosya Yöneticisi seçeneğine dokunun ve ardından SD Kartınızı seçin, buradan WhatsApp adında yer alan klasörü silin. Eğer telefonunuzda hafıza kartı yoksa muhtemelen WhatsApp konuşmalarınız telefonunuzun ana hafıza bölümüne yedeklenmiştir, bunun için Dosya Yöneticisi >> Telefon belleği bölümüne giderek buradan WhatsApp klasörünü siliniz. Bu işlemler sonucunda WhatsApp hesabınızı ve yedeklerinizi tamamen silebilirsiniz. Eğer USB kablosuyla telefonunuzun içerisinde yer alan WhatsApp yedeklerini silmek istiyorsanız, USB kablosuyla telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ardından Bilgisayar >> SD Kartınız >> WhatsApp klasörünü bulup siliniz.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Hesabı Silince Engel Kalkar Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

H.Hüseyin Uluçay - 1 Mayıs 2018 - 10:34

Samsung j 5 telefonumdaki WhatsApp’ı CİHAZ BELLEĞİN’den SD KART’a taşıma olanağı var mıdır? Yanıtlarsanız memnun olurum. Hayır işler.

[email protected].

bbbbb - 25 Ocak 2019 - 23:45

Hat uzerinden whatsap mesajlari geri gelir mi