WhatsApp Kalın Yazı Nasıl Yazılır?

WhatsApp Kalın Yazı Nasıl Yazılır?
WhatsApp Kalın Yazı Nasıl Yazılır?

Vay efendim WhatsApp uygulamasını da artık kaybettik, nerede o eski sade WhatsApp görüntüsü. Bilmiyorum hatırlıyor musunuz, önceden Facebook’ta kalın yazma olayı vardı. Facebook’un bir zamanlar efsanevi olaylarından kalın yazma sistemi nihayetinde buluşmaz dediğimiz uygulamalardan biri olan WhatsApp uygulamasına da bulaştı. Peki WhatsApp’a gelecek olan kalın yazı nasıl yazılır? Son zamanlarda bir çok güncelleme ile bütün dikkatleri üzerine toplamak isteyen WhatsApp uygulamasında yer alacak olan kalın yazı seçeneği hakkında sizlere bugün biraz bilgiler vermek isterim. Gelecek olan WhatsApp güncellemesi sayesinde artık bir kaç işaret ekleyerek WhatsApp’ta istediğiniz kelimeleri kolaylıkla kalın yazabilirsiniz. WhatsApp güncellemesi ile bir bakıma eğlenceli olacak güncellemenin yanı sıra WhatsApp uygulaması bir çok alt yapı güvenliği ile bir çok kişinin gönlünü kazanmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde belge paylaşmamızda bizlere yardımcı olan, eklemiş olduğu yenilikler ile bizlerin telefonlarında yer alan belgeyi karşıdaki kişiye kolaylıkla aktarabilmemiz için eklemiş olduğu belge paylaşma özelliği sayesinde kalitesine kalite katan WhatsApp uygulamasında bulunan kalın yazı nasıl yazılır? Herkes tarafından merak edilen güncellemelerden biri olan WhatsApp’ın güncellemesi şuan için Android kullanıcılar için, Version 2.12.540 olur iken herhangi bir kalın yazı güncellemesi geçerli değildir. İlerleyen günlerde gelecek olan güncellemeler de geçerli olacak olan kalın yazı güncellemesi hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Kalın Yazı Nasıl Yazılır?

WhatsApp uygulamasında gelecek olan kalın yazı güncellemesinde sizlerde kalın yazı yazmak istiyorsanız hangi kelimeyi kalın yazacaksanız, kelimenin başına yıldız işareti (*) ekleyiniz ve yine aynı şekilde kelimenin sonuna yıldız işaretini (*) ekleyiniz. Bu işlem sonucunda belirtmiş olduğunuz yazı kalın olarak gözükecektir.

*Kelime*

Nisan ayında gelecek olan güncelleme için sabırsızlanan Mark Zuckerberg, bugün yani 29 Mart 2016 tarihinde saat 04:00den itibaren başlatmış olduğu güncelleme sonucunda artık WhatsApp kalın yazı özelliğini aktif etti. Ayrıca sadece kalın yazı değil, WhatsApp Duvar Kağıdı bölümüne eklenen düz renkler sayesinde bir çok kişi artık daha sade renkte WhatsApp’a ait olan duvar kağıdını kullanabilecek. Normal şartlarda 2016 Nisan ayında beklenen güncellemelerden biri kalın yazı diğeri ise eğik yazı güncellemesinden sizlerde faydalanmak istiyorsan ilk olarak WhatsApp uygulamanızı 2.12.560 sürümüne yükseltmeniz yeterli olacaktır.

Son sürüm WhatsApp kullandığınızdan eminseniz artık sizlerde gelen güncelleme ile, yıldız (*) işaretini kullanarak kolaylıkla kalın yazı yazabilirsiniz. Eğik yazı yazmak istiyorsanız alt tire (_) ifadesini kullanabilirsiniz. Örneğin Kozbon isminin kalın olmasını istiyorsanız *Kozbon* yazıp kalın olmasını, sağlayabilirsiniz.

Her telefonda ve her klavyede farklılık gösterecek bir olaydır, bunun için genellikle telefonunuzun sayılar kısmında yer almaktadır. Telefonunuzun klavyesinde sayılar bölgesine yer alan işaretler arasında yıldız işaretini fark edeceksiniz.

Kalın Yazı Nedir? Ne Zaman Gelecek?

Genellikle bir kelimeyi, bir cümleyi daha çok belirtmek için kalın yazarız. WhatsApp güncellemesi ile artık sizlerin belirtmek istediğiniz kelimeleri, cümleleri kalın yazıp karşı tarafın dikkatini çekebilirsiniz. Şuan için herhangi bir kesin tarihi olmayan güncellemeyi bizlerde sizler gibi beklemedeyiz.

WhatsApp Son Sürümü Nasıl Kullanabilirim?

Her zaman için gelişmiş alt yapıya sahip olan WhatsApp son sürümü kullanmak sizler için daha iyi olacaktır, eğer sizlerde 2016 yılında halen WhatsApp’a ait olan eski sürümleri kullanıyorsanız hata yapıyorsunuzdur. Sizlerde WhatsApp’ın son sürümünü kullanmak istiyorsanız ve telefonunuz Android işletim sistemli ise, www.whatsapp.com/android/ adresine giderek kolaylıkla WhatsApp’ın son sürümünü telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Son Görülme Saati Ne Zaman Değişir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan