WhatsApp Hesabı Silince Engel Kalkar Mı?

WhatsApp Hesabı Silince Engel Kalkar Mı?
WhatsApp Hesabı Silince Engel Kalkar Mı?

WhatsApp uygulaması bizlere hesap silme seçeneğini de sunmaktadır, eğer ki WhatsApp kullanmaktan sıkıldıysanız veya herkesin ortak derdi olan mesaj gönderen birinin olmamasından dolayı WhatsApp hesabınızı silmek istiyorsanız bu işlemi telefonlarınızdan kolaylıkla yapabilirsiniz. WhatsApp hesabınızı silmek ve WhatsApp uygulamasını kaldırmak arasında fark vardır, eğer ki sizler WhatsApp hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız hesabınızın silindiğini başka kişilerin fark etmesini istiyorsanız WhatsApp uygulamasını kaldırmak yerine WhatsApp ayarlarında yer alan hesabımı sil seçeneğini kullanabilirsiniz. 2016 yılının anlık mesajlaşma uygulamalarından en ideal uygulaması olan WhatsApp’ta hesabınızı sildikten sonra arkadaşlarınızın listesinde artık yer almazsınız ve bu durum sizlerin kısa sürede fark edilmesini sağlar. Lakin siz WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan kaldırırsanız halen arkadaşlarınızın listesinde yer almaya devam edersiniz. Bugün ise gelen sorular arasında yer alan WhatsApp hesabımı silince tekrar kurunca engellediklerim kalkar mı? Sorusuna yanıt vermek isterim. Evet, WhatsApp hesabınızı silerseniz ve ardından kısa müddet içerisinde kurulumu gerçekleştirirseniz engellemiş olduğunuz kişilerin engelleri kalkacaktır. WhatsApp hesabınızı sildikten sonra, telefonunuzda WhatsApp’a ait herhangi bir veri kalmaz ve WhatsApp sizin hesabınızı silerken otomatik olarak yapmış olduğunuz konuşmaları da siler.

WhatsApp’ı Silince Engel Kalkar Mı?

Eğer ki bir kişi sizi engellediyse ve o kişi ileriki dönemlerde WhatsApp hesabını silerse sizin engeliniz kalkar. Ki, bu durum zaten hep böyledir “benim elle kaldırdığımı anlamasın hemen 2 dakika da WhatsApp’ı silip baştan kurayım kendi kalktı sandın” diyerek birçok kişi WhatsApp hesabını silip kaldırıp karşı tarafa otomatik olarak kalktığı sinyalini vermektedir.

WhatsApp uygulamasını kaldırınca engeller kalkar mı?

Hayır, WhatsApp uygulamasını kaldırsanız dahi sizler hesabınızı silmediğiniz sürece engellemeler kalkmayacaktır. Ayrıca telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını kaldırdıktan sonra telefonunuzda halen bir önceki güne ait olan veriler yani yazışmalar duracaktır. Tekrar WhatsApp uygulamasını kurduğunuzda düne ait olan mesajlarınız geri gelecektir ve engellemiş olduğunuz kişilerin engelleri devam edecektir.

WhatsApp’ı güncelleyince engel kalkar mı?

Son dönemlerde sizlerde fark etmişsinizdir ki WhatsApp uygulamasına sıkça güncellemeler gelmekte, bu durum sizleri hiçbir şekilde rahatsız etmesin WhatsApp uygulamasına güncellemeler gelse dahi engellemiş olduğunuz kişilerin engelleri kalkmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp'a Benzer Uygulamalar Var Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 31 Ekim 2017 - 18:35

Bilgiler harika ve açıklayıcı

    Dido - 11 Ocak 2018 - 01:19

    Hesabı silip yüklediğim halde karşı tarafta engelim kalkmadı

    KOZBON CEVAP LÜTFEN :) - 12 Şubat 2018 - 06:32

    diyelimki o beni bende onu whatsaptan engellemiş olalım .. ben hesabımı silersem ondaki engelimizde kalkar mı ?

S.berna - 21 Aralık 2017 - 01:34

Telegramda biri bizi engellemisse profil resmini goremeyiz dimi?
Peki engelleyen kisi sayfaya girip konusmalari okuyabilir mi? Whatsapta engel varsa acamiyorsun mesela konusmayi resme tiklayamiyosun

Bahar - 1 Ocak 2018 - 12:59

Engellediğim kişinin adını siliyorum watsap da engeli kalkmış olur mu

Anonim - 11 Ocak 2018 - 01:18

Hesabımı silip yüklediğim halde karşı taraftan engelim kalkmadı

Anonim - 11 Ocak 2018 - 01:18

Hesabı silip yüklediğim halde karşı tarafta engelim kalkmadı neden

Anonim - 12 Şubat 2018 - 06:28

diyelimki o beni engelledi bende onu .. ben hesabımı silince ondaki engelimizde kalkar mı ?

ANONİM - 12 Şubat 2018 - 06:30

diyelimki o beni bende onu whatsaptan engellemiş olalım .. ben hesabımı silersem ondaki engelimizde kalkar mı ?

Üzgünkız - 17 Nisan 2018 - 11:24

Erkek arkadaşım beni engelledi ve ben youtubeden Video izledim hesabımı sile bastm sildim ve yeniden açtım ama engel kalkmamş ??

NİSAN - 30 Nisan 2018 - 14:48

PEKİ ENGELLEMİŞ OLDUĞUMUZ KİŞİLERİN PROFİL FOTOĞRAFI (ENGELLEDİKTEN SONRA DEĞİŞTİRMİŞSE EĞER) GÜNCELLEMEDEN SONRA DEĞİŞİR Mİ?

Anonim - 9 Eylül 2018 - 14:56

Ben bir soru sorabilir miyim? Whatsapp “numara değiştir” özelliği ile numaramızı değiştirirsek engelimiz kalkar mı? Yani bizi engelleyen kişinin engeli kalkar mı? Numaramız değiştiği için bizi artık kişi listesinde göremez ama bilemiyorum hesap bilgileri aynı kaldığı için aynı şey engeller için de geçerli midir? Merak ettim. Yanıtlayabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Raife - 21 Nisan 2019 - 18:01

Watsaptan biri beni engelledi eğer ben whatsabİ silersem karşı tarafın attığı engel kalkar mı