WhatsApp Giden Mesajı Silmek & Geri Almak

WhatsApp Giden Mesajı Silmek & Geri Almak
WhatsApp Giden Mesajı Silmek & Geri Almak

2017 yılında gelmesi beklenen özelliklerden biri olan WhatsApp’ta giden mesajı geri almak veya silme özelliği nihayetinde duyuruldu. İşte ilerleyen günlerde gelecek olan bu özellik sayesinde artık yanlışlıkla gönderdiğimiz mesajları düzenleyebilecek veya bir anda o sinirle yazdığımız mesajı karşı tarafa daha sonradan izah etmeden direk olarak düzenleyebileceğiz. Ücretli olarak gelmesi beklenen bu özellik birçok WhatsApp kullanıcısının dört gözle beklemiş olduğu özellikler arasındadır, yani bu özelliği her kullanıcını kullanamayacak gibi gözükmektedir. WhatsApp‘ta giden mesajı silmek istiyorsanız yada WhatsApp’ta giden mesajı geri almak istiyorsanız bunun için ilerleyen günlerde aktif olacak olan bu özellik için bir süre daha beklememiz yeterli olacaktır. Peki, hadi gelin şimdi hep birlikte WhatsApp’ta giden mesajı nasıl iptal edebileceğimize dair bazı ön bilgilere göz atalım.

WhatsApp Giden Mesajı Nasıl İptal Edebilirim?

İlk etapta WhatsApp’ta giden mesajı iptal edebilmek için, yanlışlıkla gönderilen mesajın ya da düzenlemek istediğiniz mesajın üzerine uzun basınız. Uzun bastığınız mesajın üst kısmında yönetim paneli açılacaktır bu kısımda dilerseniz bu mesajı yıldızlı olarak işaretleyebilir dilerseniz de bu mesajı buradaki kalem işaretine dokunarak yeni bir açıklama girerek düzenlemeler yapabilirsiniz. Bütün işlem işte bu kadar, lakin bu özellik hem ücretli olacak gibi gözükmektedir hemde ilk etapta İphone kullanan kullanıcılar için piyasaya sürülecek gibi gözükmektedir. WhatsApp’ta giden mesajları artık bu şekilde kolaylıkla iptal edebilecek yani düzenleyebileceğiz.

Android’e Bu Özellik Ne Zaman Gelecek?

WhatsApp’ın şuan ki yayınlamış olduğu özelliklere ve haberlere göre ilk etapta gece modunun aktif edilmesi ve ilerleyen günlerde WhatsApp giden mesajı silme özelliğinin aktif hale gelmesi beklenmektedir. WhatsApp’ta giden mesajı iptal etmek istiyorsanız sizlerde ilk etapta yani Android kullanıcıları ilk etapta bir süre daha beklemeleri gerekmektedir. Ücretlendirme konusuna tekrardan değinecek olursak, bu özellik şuan için ücretli olarak gözükmektedir. İlerleyen günlerde WhatsApp bu özelliği belki de ücretsiz olarak yayınlayabilir.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Profilime Kim Bakmış? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan