WhatsApp Eski Mesajlar Bulunur Mu?

WhatsApp Eski Mesajlar Bulunur Mu?
WhatsApp Eski Mesajlar Bulunur Mu?

WhatsApp’ın popülerliğine inanarak her geçen gün WhatsApp hakkında bir çok makaleler yayınlamaya devam ediyoruz, bugünün özel konusu bir çok kişi tarafından oldukça merak edilen konulardan biri olan WhatsApp’ta bulunan eski mesajlarımızı herhangi bir kişi bulabilir mi ya da yeni telefon aldım, whatsapptaki önceki konuşmalarıma ulaşabilir mi gibisinden kısa bir başlık açacağım. Sizlerde lütfen bu başlık altında WhatsApp eski mesajlarınız hakkında sorularınızı mutlaka alt kısımdan yorum olarak belirtin ki size daha detaylı bir şekilde yardımcı olayım, mesela bir kişi vardır telefonuna format atar ve telefonunu satar ama aklı halen o telefondaki geçmişidir. Bir kişi vardır, sildiği mesajları ya da görüntüler halen aklını kurcalar ve onunla uğraşır. Efendim, konuyu çok uzatmadan hemen herkesin başına gelecek olaylardan bahsederek kısaca konuyu bitireceğim. WhatsApp bilindiği gibi mesajlarını sürekli SD Kart yani hafıza kartına yedekler eğer siz bu ayarı hiç değiştirmediyseniz bütün WhatsApp konuşmalarınız ve WhatsApp üzerinden almış ve göndermiş olduğunuz görüntülerin çoğu o hafıza kartında yer almaktadır. İşte o hafıza kartına bir şey olur ise, biri tarafından ele geçirilir ise hafıza kartınıza kayıtlı olan resimlere ve videolara erişebilir. Lakin WhatsApp konuşmalarınıza numara farklılığından olayı erişemez. Ve WhatsApp yedeklerinizi kolay kolay açamaz. Peki, WhatsApp eski mesajlar bulunur mu?

WhatsApp’ta eski mesajlarınız kolay kolay geri getirilemez, WhatsApp’ın alt yapısı normal diğer uygulamalara nazaran şifreli bir alt yapı ile çalışmaktadır bunun için telefonunuzun içerisindeki veya SD Kartınızın içerisindeki WhatsApp yedeklerinden herhangi bir endişe duyuyorsanız bu endişelerinize bir son verebilirsiniz. Çünkü, Whatsapp yedekleri olsa bile o numara olmadan ve telefonunuza herhangi bir root atılmadan o mesajlar açılamaz.

Mesela benim kullanmış olduğum bilgisayar, günde saatte kaç tane fotoğraf indiriyorum kaç tane işlem yapıyorum ve bu işlemleri bu fotoğrafları sildiğim zaman sadece bana silindi olarak gözüküyor. Bilgisayar ve ya telefonlarda bu tür bilgileri saklar, silmeye çalıştığınız bütün fotoğrafların yedeklerini bir kabataslak görüntüsünü saklar. Gelelim asıl meseleye, telefonunuzda yer alan WhatsApp konuşmalarınız genellikle hafıza kartına yedeklenmektedir bunun için hafıza kartınıza oldukça önem verin, onu sevin. Eğer ben hafıza kartı kullanmıyordum, benim telefonumun bu tür özelliği yoktu diyorsanız da telefonunuzu sattığınız kişiye bağlı eğer telefonu satın alan kişi çok kurnaz biri ise telefonunuzdaki geçmişinizi geri getirebilir.

 

Bir önceki yazımız olan “Web WhatsApp şu anda aktif” Yazısı Nasıl Kapatılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan