WhatsApp Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi?

WhatsApp Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi?
WhatsApp Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi?

İletişimin baş tacı olmakta olan WhatsApp uygulaması hakkında son günlerde internette bir daha fazla haber dolaşmaktadır bu haberlerden biri de ekran görüntüsü aldığında bildirim gidip gitmemesidir. Her gün kendine daha fazla özellik katmakta olan WhatsApp uygulamasının bu tür özellikleri yer vermeyeceğini sizler de biliyorsunuz. Tamamen kullanıcı odaklı olmakta olan WhatsApp uygulamasında herhangi bir konuşmanın ekran görüntüsü aldığınızda karşı tarafa hiçbir şekilde bildirim gitmez ve yine herkesi merak etmiş olduğu konulardan olan bir kişinin profil resmini açıp o kişinin profil resmini kendi galerinize kayıt ettiğinizde de bildirim gitmez. Yine aynı şekilde bir başka kişinin WhatsApp profil fotoğrafını açıp ekran görüntüsü çektiğinizde karşı tarafa bildirim gitmez. İnternette birçok sayfada yer almakta olan 05 Şubat tarihinden itibaren karşı tarafa bildirim gideceğini daha iyi yer alan haberlere itibar etmemeye özen gösterin. Mantıken WhatsApp uygulaması şayet bir güncelleme alırsa birçok kişinin gözünden düşer ve bu riski de WhatsApp uygulaması kesinlikle almaz. Bunun haricinde bizleri sürekli düşünmekte olan WhatsApp uygulamasında gelmesi beklenen bir diğer özellikleri de merak ediyorsanız alt kısımdan bunlara da göz atabilirsiniz.

WhatsApp’ta Kişiye Özel Durum Belirtmek

WhatsApp uygulamasına gelmesi beklenen ücretli özelliklerden biri olması beklenen kişiye özel durum güncellemesi GBWhatsApp uygulamasına şuan için gelmiş durumdadır. İlerleyen günlerde normal WhatsApp uygulamasına da gelmesi beklenen bu özellik sayesinde durumunuzu kimlere gözükmemesini seçebiliyorken sadece şunlara gözüksün diye de özel bir ayar yapabilirsiniz.

WhatsApp’ta Hikaye Paylaşmak

Son zamanlarda Instagram’da ve Snapchat’te denk gelmiş olduğumuz bu hikayeler özelliği ile artık anlık görüntüleri hemen rehberimiz de yer alan kişiler ile WhatsApp sayesinde paylaşabileceğiz. Şuan için bu özellik yine GBWhatsApp’ın kendi son sürümünde mevcut olup Status olarak yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan WhatsChrome Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan