WhatsApp Destek Hattı Nasıl Kurulur?

WhatsApp Destek Hattı Nasıl Kurulur?
WhatsApp Destek Hattı Nasıl Kurulur?

WhatsApp uygulamasının ana yönetimi Facebook’a geçtikten sonra geliştirmelerini daha hızlı bir şekilde ve daha mantıklı olarak sürdürmektedir. Hayatımıza 2013 yılında giren WhatsApp uygulaması toplamda 4 sene içerisinde hızlı bir şekilde büyümüşken halen günümüzde büyümeye devam etmektedir. Her mobil kullanıcın severek kullanmış olduğu bu WhatsApp uygulaması sonunda bir iletişim ağını oluşturup normal SMS sistemini geçmiş durumda. 2016 yılında her bir firma için destek hattı olmaya başlayan WhatsApp destek hattı ilk olarak ürün satışı yapmakta olan kişiler tarafından tercih edilirken ilerleyen zamanlarda bu durum tamamen farklı bir platforma aktarılmış bir hale geldi. Haber kanallarında vatandaşlara daha kolay bir şekilde ulaşabilmek ve vatandaşların ellerinde ki haberleri kendilerine daha kolay ve daha hızlı şekilde iletmeleri adına WhatsApp destek hattı açmış durumdalar. Yine kendi müşterilerine daha kolay olması adına ve ürünleri daha hızlı ve daha kolay olarak iletebilmek için birçok E-ticaret mağazası WhatsApp destek hattı açmış durumda peki WhatsApp destek hattı nasıl açılır? Destek hattı açılırken nelere dikkat edilmelidir.

WhatsApp Destek Hattı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  1. Öncelik olarak profiliniz işletmenize uygun olmalıdır, açacağınız WhatsApp profili kurumsal olmalı ve sizi en iyi şekilde temsil etmelidir. Bunun için ilk olarak seçeneğiniz profil resmi kaliteli ve doğru seçilmiş olmalıdır. WhatsApp destek hattında siz kendi resminizi kullanır veya boş bir resim kullanırsanız bu ciddiyeti tamamen bozacak ve kimse sizi kolay kolay tiye almayacaktır.
  2. WhatsApp resmini ayarladıktan sonra durum mesajınızı mutlaka olarak varsa internet adresinizi yoksa kurumunuza ait olan ismi durumunuzda belirtmeniz yeterli olacaktır bu sizi daha resmi ve daha kurumsal gösterecektir.
  3. WhatsApp destek hattında sizlere gelen mesajlara laubali cevaplar vermemeye ve samimi olmaya özen gösterin. Bu durum sizleri daha kaliteli hale sokacak ve kısa sürede marka olmaya veya markanızı daha fazla güçlendirmeyi emin adımlarla başarabilirsiniz.
  4. Kolaylık olması adına Web WhatsApp kullanmayı unutmayın.

Numara Seçimi Nasıl Olmalıdır?

WhatsApp hattı için numara seçimi, karşı tarafın anlayabileceği ve kolaylıkla akılda tutabileceği bir numara olur ise sizler için ve müşteri için oldukça çok iyi olacaktır lakin özel numara kullanmak ve o kadar çok para istemiyorsanız sadece destek hattı için normal bir numara alabilirsiniz. Destek hattını kendi WhatsApp hesabınız olarak kullanmamaya özen gösterin.

2 Tane WhatsApp Nasıl Kullanabilirim?

Herkesin ortak sorunlarından biri olan 2 tane WhatsApp kullanma özelliğini hem Android kullanıcılar için hemde İOS kullanıcılar için 2 Tane WhatsApp Nasıl Kullanabilirim? ile Jailbreak Olmadan İphone 2 Tane WhatsApp Kullanmak yazılarımızda daha önceden bilgi vermiştik.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan