“Web WhatsApp şu anda aktif” Yazısı Nasıl Kapatılır?

“Web WhatsApp şu anda aktif” Yazısı Nasıl Kapatılır?
“Web WhatsApp şu anda aktif” Yazısı Nasıl Kapatılır?

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp uygulamasına gelen güncellemelerden biri olan “Web WhatsApp şu anda aktif” güncellemesi hakkında sizlere daha önceden “Web WhatsApp şu anda aktif.” Nedir? başlıklı yazımız da bilgiler vermiştik. Bu özellik ile biri sizin WhatsApp’ınıza Web Whatsapp’tan bağlandığı vakit sizlere bildirim gelmektedir, bu durum bir nevi güzel olmuş iken maalesef ki Web WhatsApp seçeneği ile eşini dostunu izleyen kişilerin fark edilmesine neden olmaktadır. Bugün Web WhatsApp’tan birilerini sürekli izleyen kişiler için paylaşacağımız bu yazımız ile “Web WhatsApp şu anda aktif.” seçeneğini nasıl kapatacağınız konusunda bir detay vermek isterim. Bilindiği gibi Web WhatsApp ile bir çok WhatsApp hesabını bilgisayarımız üzerinden yönetebilmekteyiz, dilerseniz bilgisayarınızda bulunan fotoğrafları WhatsApp üzerinden birine göndermek istiyorsanız hemen Web WhatsApp seçeneğinden destek almanız yeterli olacaktır ve ya Tolga arkadaşımız gibi sürekli telefonun başında durmaktan ve sürekli olarak telefonla uğraşmaktan nefret ediyorsanız kurtarıcınız olan Web WhatsApp seçeneğini kullanabilirsiniz. Eğer ki birinin telefonunu alıp Web WhatsApp seçeneği ile bir kişinin WhatsApp konuşmalarını takip etmek istiyorsanız mutlaka dikkat etmeniz gereken hususlardan biri olan “Web WhatsApp şu anda aktif” seçeneğidir. Bu bildirim siz Web WhatsApp’a girdiğiniz vakit karşı tarafın telefonuna bildirim olarak gitmektedir, eğer bu bildirimi kapatmak istiyorsanız oldukça basit bir uygulama indirerek bunu yapabilirsiniz.

“Web WhatsApp şu anda aktif” Nasıl Kapatabilirim?

Bu ifadeyi kaldırabilmek için, Chrome tarayıcısına uygulama olarak WhatsChrome uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır, WhatsChrome uygulaması hakkında daha önceden WhatsChrome Nedir? başlıklı yazımızda bilgi vermiştik. Sizlerde WhatsChrome uygulamasını bilgisayarınıza indirerek tekrardan QR kodunu okutarak karşı tarafın telefonunda “Web WhatsApp şu anda aktif” şeklinde bir bildirim gitmemesini sağlayabilirsiniz. Oldukça sevilen bir uygulama olan WhatsChrome uygulamasını indirebilmek için Chrome Marketleni ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. WhatsChrome uygulaması Web WhatsApp kadar gelişmediğinden dolayı karşı tarafın telefonuna herhangi bir bildirim göndermemektedir.

WhatsChrome Nereden İndirebilirim?

Bu uygulamayı hem Mozilla tarayıcınıza indirebilir hem de Chrome tarayıcınız için kullanabilirsiniz, ben genelde Chrome tarayıcısını kullandığım için Chrome tarayıcısına uygulama olarak indirdim. Uygulamayı indirebilmek için Chrome Web Mağazasına gitmeniz yeterli olacaktır, burada bulunan arama yerine WhatsChrome kelimesini aratarak kolaylıkla uygulamayı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Daha sonrasında WhatsChrome uygulamasını açıp buradan QR kodunu okutmanız yeterli olacaktır. Ayrıca test etmedim lakin, WhatsChrome ile son görülme saatiniz de değişmiyor diye biliyorum.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp'ta Birini Nasıl Şikayet Ederim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 18 Kasım 2017 - 23:47

Whatsapp web kullaniyorm telefonumda karsi tarafa bildirimin yani web whatsapp suanda aktif bildirimin gitmemesi icin kapatabilecegm bi ayari varmi yada whatscrome tavsiye edersenz bunu telefona nasil idirip kullanabilirim..

Anonim - 18 Kasım 2017 - 23:50

Ayrica yorumlari ve cevaplari nerden okuyabilirim

Anonim - 16 Ocak 2018 - 11:01

Istargamda gece 00suralarinda bir kullanici bayanmi baymi bilmiyorum.ek is sagladigini yazmakta.ama bu kadinlarla ilgili is.ben erkegim.dememe .aldigim cevap.webte size nasil yardimci olurum.demezmi.bende hayir benim arkadasa ihtiyacim.oldugunu.yazdim.bana.tehditler.savurdu.birde.su bu.ne yapmaliyim.sizi bir gece birisi boyle rahatsiz.edip.sonra wepte size nasil ysrdimci olurum.dediginde.siz olsaniz.ne dusunurdunuz.tesekkurler

Osman - 14 Şubat 2018 - 17:26

merhaba, bunu yükledik ve açtı whatschrome. ama hala whatsapp web aktif diyor. neyapmalıyız. yardım rica ediyoruz.

Anonim - 17 Şubat 2018 - 18:52

denedim yine bildirim geliyor .

whatsapp.2 - 17 Şubat 2018 - 18:53

denedım yinede bildirim geliyor nasıl olacak

Anonim - 10 Mart 2018 - 02:04

Hiçbi işe yaramadı

Anonim - 28 Nisan 2018 - 13:37

merhaba indirmiş olduğum whatschrome programini bulamıyorum telefonda masa ustune eklendı dıyor ama yok

Mert - 10 Mayıs 2018 - 13:26

Whatschrome uygulamasını indirdim ve qr kod taraması yaptım ancak uyarı hala geliyor. Ayarlardan bir yeri kapatmak mı gerekiyor?