Vodafone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Vodafone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?
Vodafone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesinin ardından ülkemizde bir çok operatörün sunduğu kampanyalar sayesinde artık herkes kendini en iyi şekilde temsil eden, herkes kendi cebine uygun olan operatöre geçiş yapmış bulunmakta ve halen kendine ait bir kaç operatörü aramaktadır. Sizler için 2016 yılında en çok tercih edilen ve bir çok kampanyasında bol kepçe kullanan bol yatırım yaparan Vodafone operatörü hakkında numara engelleme konusunda kısa bilgi vereceğim. Biliyoruz ki artık herkes Akıllı telefonlara geçiş yapmakta, eğer sizlerde bir akıllı telefona sahipseniz hemen numara engelleme servisi ve ya uygulamalarına katılarak kolaylıkla dilediğiniz numaraları engelleyebilirsiniz. Eğer telefonunuzu gizli aramalara engellemek istiyorsanız ilk olarak GIZLI AC yazıp 7046’ya ücretsiz olarak mesaj göndererek sizleri arayan gizli numaraları kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Eğer sadece bir kaç kişiden gelen çağrıları otomatik olarak engellemek istiyorsanız Google Play’den Numarama Engelleme uygulamalarını telefonunuza indirerek kolaylıkla istemediğiniz kişilerden gelen çağrıları ve ya mesajları kolaylıkla reddedebilirsiniz. Sizler için daha önceden paylaşmış olduğum Telefondan Numara Engelleme yazısını okuyup bütün akıllı telefonlarda numara engelleme sistemi hakkında daha fazla bilgiye erişim sağlamış olabilirsiniz.

Vodafone Numara Nasıl Engelleyebilirim?

Eğer akıllı telefona sahipseniz herhangi bir ücret ödemeden telefonunuzda bulunan özellikler sayesinde çağrı engelleyebilirsiniz. Bunun için Telefonunuzun ayarlar bölümüne gidiniz ve ardından burada yer alan arama ayarları kısmından Engellenen Kişiler seçeneğini kullanarak istemediğiniz kişilerin numarasını SPAM olarak belirterek sizleri aramamasını sağlayabilirsiniz. Bu işlem sonucunda SPAM listesine numarasını eklemiş olduğunuz kişiler sizleri rahatsız edemeyecek ve çağrı bırakamayacaktır.

Vodafone Başkasından Gelen Mesajı Engellemek

Eğer sizi sürekli rahatsız eden bazı kişilerden artık mesaj almak istemiyorsanız ve her göndermiş olduğu mesajdan bildirim almak istemiyorsanız bu kişiyi Akıllı telefonunuz sayesinde SPAM listesine ekleyerek kolaylıkla engellemiş olursunuz. Bunun içiin telefonunuzdan Mesajlar bölümüne giderek seçenekler kısmında yer alan SPAM listesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Burada bulunan listeye kimlerden SMS mesajı almak istemiyorsanız o kişilerin numarasını tek tek girerek o kişilerden bir daha mesaj bildirimi almamanızı sağlayabilirsiniz.
Eğer telefonlarınız da herhangi bir SPAM listesini belirtebileceğiniz özellik yok ise hemen Google Play adresine giderek buradan telefonunuza çağrı engelleme ve mesaj engelleme uygulamalarını indirerek kolaylıkla bu tür kişileri, sizleri rahatsız eden kişileri engelleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vodafone Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan