Twitter Kalp İşareti Nedir?

Twitter Kalp İşareti Nedir?
Twitter Kalp İşareti Nedir?

Son zamanlarda değişikliğe şahit olmuş olduğumuz Twitter’da yine yenilikler söz konusu. Artık Twitter’da her gün yeni bir yenilik ile karşılaştığımızdan dolayı bu yeniliklere de oldukça alışkın bir şekilde karşıladım. Bilindiği gibi artık Twitter’da Favorilere ekle kısmı için kullanmış olduğumuz yıldız işareti kaldırıldı ve onun yerine farklı işaretler eklendi. Bu işaretlerin ilk sırasında yer alan Kalp İşareti hakkında sizlere bu gün kısa bir açıklamalar yaparak bu güncel konuyu da geçmek isterim. Twitter Kalp İşareti Nedir? Son zamanlarda bir çok kullanıcı tarafından eleştirilen bu kalp sistemi artık bizim yeni favorilere ekle butonumuz, işaretimiz oldu. Twitter’a neden böyle bir değişiklik yapıldığı sorusuna gelince de Kalp işaretinin yıldız işaretine göre oldukça daha çok evrensel bir işaret olduğunu, yeni gelen kullanıcıların bir türlü yıldız işaretine alışamadıklarından dolayı bu kalp işareti daha mantıklı geldiklerini belirttiler. Gerçi Twitter bir bakıma haklı olsa da bir çok Twitter kullanıcısı halen bu kalp işaretine kafayı takmış durumda.

Ayrıca hazır kalp işareti hakkında konuşurken sizlere Twitter hakkında da bir iki tane yeniliklerinden daha bahsetmek isterim, öncelikle Twitter sürekli yeniliklere açık olan en büyük sosyal platformlarından biri. Her geçen gün büyümekte olan ve her geçen gün binlerce yeni üyeye sahip olan Twitter sayesinde bir ülkede hemen bir kaosun çıkmasına zaten şahit olduk.

Twitter’ın bir yeniliklerinden biri olan 140 karakter kısıtlamasıdır, bu kısıtlama artık herhangi bir link ve ya video linklerinde kısaltmaların oluşturmuş olduğu kalabalığı saymayacak ve sadece karakter sayısını sayacak. Linkler (kısaltılmış) linkler buna dahil olmayacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan