Twitter Hesabıma Virüs Bulaştı, Ne Yapmalıyım?

Twitter Hesabıma Virüs Bulaştı, Ne Yapmalıyım?
Twitter Hesabıma Virüs Bulaştı, Ne Yapmalıyım?

Yine bir Twitter vakası olan virüsler hakkında kısa bir yazı paylaşmak isterim, son zamanlarda sıkça sorulan sorulardan biri olan Twitter Hesabıma Virüs Bulaştı, Ne Yapmalıyım? sorunu aslında çok basit bir çözüm ile üstesinden gelebilirsiniz. Biliyoruz ki Twitter sayesinde kolaylıkla dünya üzerinde neler olup bittiği konusunda birçok fikirlere ulaşabilir ve birçok fikride Twitter sayesinde değiştirebiliriz. Sizlerde Twitter kullanıyorsanız kimi zaman denk gelmiş olduğunuz bazı durumlardan biride Twitter’da kendi kendine tweet atması konusunda hakkında bugün sizlere alternatif çözümler sunarak bu sorunları çözebilirsiniz. Eğer Twitter hesabınız sizin adınıza tweet atıyorsa, saçma sapan gönderileri favorilere ekliyorsa, sürekli birilerini takip ediyorsa yapmanız aşağıdaki talimatları uygulayarak çözüme gidebilirsiniz. Bu tür olayların nedeni ise, siz farkında olmadan katılmış olduğunuz uygulamalar neden olabilmektedir. Bunun için yapmanız gerekenler sırasıyla şöyledir..

Twitter Hesabımda Virüs Var

Muhtemelen herhangi bir zararlı uygulamaya katılmış olduğunuz için Twitter hesabınızı başkası yönetebiliyor olabilir.
1. Adım; Twitter’a giriş yaparak Sağ üstte profil resminize tıklayınız ve ardından Ayarlar bölümüne giderek karşınıza gelen bölümde E-Mail adresinizi kontrol ediniz.
2. Adım; Sol taraftan, Güvenlik ve gizlilik ayarlarını seçerek gelen penceredeki bütün ayarları tek tek gözden geçiriniz ve size en uygun olan ayarları seçiniz.
3. Adım; Sol taraftan; Şifre bölümüne giderek mutlaka şifrenizi değiştiriniz.
4. Adım; Twitter hesabınıza telefon numaranızı eklemediyseniz mutlaka Mobil bölümünden numaranızı ekleyiniz.
5. ve Son ADIM (OLDUKÇA ÖNEMLİDİR.) Sol tarafta yer alan, Uygulamalar seçeneğine tıklayıp açılan sayfada Katılmış olduğunuz Uygulamaları kaldırabilirsiniz. Bu uygulamalar tarafından sizin adınıza tweet atılabilir, izin adınıza başkalarını favlayabilir, sizin adınıza başkalarını takip edebilir. İşte bu tür durumlardan rahatsız oluyorsanız bu kısımdaki uygulamaları kaldırarak bu lanet virüs’ten kurtulabilirsiniz…

Twitter’da karşılaşmış olduğunuz bu sorunları bu şekilde kolaylıkla çözebilirsiniz. Sizlerde Twitter’da böyle sorunlar ve daha farklı sorunlar karşılaşıyorsanız bunları bizlere bildirerek kısa sürede çözümlere ulaşabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan