Twitter Doğum Tarihi Nasıl Eklenir?

Twitter Doğum Tarihi Nasıl Eklenir?
Twitter Doğum Tarihi Nasıl Eklenir?

Geçtiğimiz günlerde bir çok yeniliğe imza atan Twitter, son zamanlarda yapmış olduğu doğum tarihi yeniliği sayesinde bir çok kullanıcısını sevindirdi. İşte bizler de bu yenilik hakkında sizlere detaylı bilgiler vermek için burada toplandık, öncelikle profilinizde yer alacak doğum tarihini dilerseniz gizleyebilir, dilerseniz herkese açık bir şekilde ayarlayabilirsiniz dilerseniz de sadece takipleştiğiniz kişilere gösterebilirsiniz. Bu gizlilik ayarları bizlere Facebook’taki gizlilik ayarlarını hatırlatırken, Twitter sade kullanımı sayesinde Facebook’u sollayıp geçmiş diyebilirim.

Öncelikle yenilik daha önceden çıkmıştı lakin biraz kozbon olarak geç kaldık lakin sizlere detaylı bir bilgi sunacağız hatta aklınıza takılan soruları bizlere alt kısımdan yorum olarak sorarsanız memnun oluruz. Twitter’da doğum tarihiniz hem Twitter Android için kullabilirsiniz, hem de Web üzerinden gözükmesini sağlayabilirsiniz. Öncelikle doğum tarihinizi ayarlayabilmeniz için bir tane masaüstü bilgisayara ihtiyacınız vardır. Yani Twitter’a bilgisayar üzerinden giriş yaparak profiliniz kısmından ayarlayabilirsiniz lakin bu ayar şuan için mobiller için geçerli değil. Mobil kullanıcıları sadece izin verilen doğum tarihlerini görebilir ama bu doğum tarihlerini mobilden değiştiremez, değiştirebilmeleri için mutlaka bilgisayar üzerinden erişim sağlamaları gerekmektedir.

Nasıl Eklenir?

Ayarlarınızı ekleyebilmeniz için öncelikle bilgisayarınız üzerinden Twitter’a giriş yapınız ve ardından profilinize tıklayarak sağ köşede “Profili Düzenle” kısmına tıklayarak ayarlarınızı açın. Ardından sol tarafta belirlenen doğum tarihi ayarları kısmından doğum tarihinizi seçiniz.

Twitter Doğum Tarihi Ayarları

Twitter Doğum Tarihi Ayarı Nasıl Yapılır?

Ayarı bu şekilde yaparsanız sadece Gün ve Ay yılınız profilinizde herkese açık bir şekilde gözükecektir. Lakin doğum yılınız sadece size gözükecektir.

Twitter Doğum Tarihi Ayarı Nasıl Yapılır?

Ayarlarınızı bu şekilde yaparsanız doğum tarihinizin günü / ayı ve yılı herkese açık bir şekilde gözükecektir.

Twitter Doğum Tarihi Ayarı Nasıl Yapılır?

Ayarlarınızı böyle yaparsanız sadece sizi takip eden takipçileriniz doğum tarihinizi görecektir.

Twitter Doğum Tarihi Ayarı Nasıl Yapılır?

Ayarlarınızı böyle yaparsanız sadece sizin takip ettiğiniz kişiler sizin doğum tarihinizi görecektir.

Twitter Doğum Tarihi Ayarı Nasıl Yapılır?

Son olarak ayarlarınızı böyle yaparsanız sadece birbirinizi takip ettiğiniz kişiler görebilir.

Bizlere Twitter doğum tarihi hakkında sormak istediğiniz sorularınızı sorabilirsiniz, ayrıca alt kısımda bulunan yorum bölümünden sorularınızı bizlere iletirseniz kısa süre içerisinde cevap alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Twitter Hesabıma Virüs Bulaştı, Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 29 Mayıs 2018 - 20:12

Birinci şekildeki gibi yapıyorum ama olmuyor hala görünüyor