Turkcell TL Nasıl Gönderilir?

Turkcell TL Nasıl Gönderilir?
Turkcell TL Nasıl Gönderilir?

Turkcell’den lira transferi yapmak, sınırlı limitlerle gerçekleşir. Turkcell’den lira transferi yapmak için SMS yolu ile işleme başlamak yeterli olacaktır. Kısa mesaj aracılığı ile kontör transfer etmek için 2200 koduna Lira transfer talebi gönderilir. Bu talep hattınızdan 2 TL ücretlendirilme yapar. Akabinde gerçekleştirilecek işlemlerden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Son olarak lira transferi için cebinize gelecek onay mesajına EVET  yazıp onayladığınızda Lira Transfer işlemini başarı ile gerçekleştirmiş olacaksınız. Lira aktarmak istediğiniz GSM numarasını mesaj alanına yazdıktan sonra, Göndermek istediğinizi tutarı aralarında boşluk olacak şekilde yazın. SMS i 2277’ye yollayın. Gönderdiğiniz mesaja 2064 kodundan bir onay mesajı gelecek. Bu mesaja Evet yanıtını verdikten sonra lira transfer işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Turkcell’de TL Adım Adım TL Gönderme İşlemi

  1. 5XX XXX XX XX numarayı yazınız ve ardından TL miktarını ekleyiniz.
  2. Numarayı yazdıktan sonra ve ne kadar TL gönderecekseniz miktarı ekledikten sonra 2200’a kısa mesaj gönderin.
  3. Otomatik olarak size gelecek olan onay mesajına EVET olarak cevap veriniz.

Bu işlem sonucunda sistem tarafından talebiniz onaylanır ise karşı tarafa TL gönderme işlemi başarıyla gerçekleşmiş olur. TL gönderme işleminin gerçekleşmesini beklerken Turkcell bedava internet kampanyalarından sizlerde yararlanarak hediyelerinizi şimdiden Turkcell’den isteyebilirsiniz.

Turkcell’de Başkasına Kontör Nasıl Gönderilir?

Turkcell operatöründe bir başka kişiye Turkcell TL göndermek yani kontör göndermek için birçok yöntem vardır. Bunlardan ilki olan ve herkes tarafından bilindik olan 2200’a SMS göndermektedir. Bir diğer yol ise Turkcell Hesabım uygulamasını telefonlarınıza indirerek bu uygulama üzerinden bir başka kişiye de TL gönderme seçeneğini yapabilirsiniz. Her gün daha fazla kişi tarafından sevilerek indirilmekte olan Turkcell Hesabım uygulamasından Turkcell için bedava internet kampanyalarından sizlerde faydalanabilirsiniz.

Yine 2017 yılında geçerliliğini sürdüren Turkcell Hesabım uygulamasından yapmak istediğiniz bütün hat işlemlerinizi bir kaç dokunuş ile tamamlayabilirsiniz. Bu durum karşısında Turkcell müşteri hizmetlerine bağlanma sorununu tamamen ortadan kaldırmış olursunuz. Sizlerde Turkcell Hesabım uygulamasını indirmeyi sakın unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Turkcell Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan