Türk Telekom Tarife Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Tarife Sorgulama Nasıl Yapılır?
Türk Telekom Tarife Sorgulama Nasıl Yapılır?

2016’da yapmış olduğu kampanyalarıyla sıkça gündeme gelmekte olan Türk Telekom operatöründe sizlerin kullanmış olduğunuz tarifeyi ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Genellikle her operatörde olduğu gibi tarifenizin kalan bilgilerini ve tarifenizin adını öğrenmek ücretli iken bu durum Türk Telekom operatöründe tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. Kullanmış olduğunuz tarifeyi öğrenmenin birden fazla yolları olup bunların ilki ve benimde şiddetle tavsiye etmiş olduğum uygulamalardan olan Online İşlemler uygulamasıdır. Bu uygulama ile sizlerde 2017 yılında kullanmış olduğunuz tarifenizin adını, kullanmış olduğunuz tarifeye veya paketlere ait olan kalan kullanımlarınızı hatta birçok bilgiye bu uygulama sayesinde kolaylıkla erişebilirsiniz. 2017 yılında bizlerin telefonlarında bulunması gereken uygulamalardan olan Online İşlemler uygulamasını sizlerde mobil cihazlarınıza veya tablet cihazlarınıza Google Play & App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Online İşlemler uygulamasına telefon numaranız ile Türk Telekom tarafından istemiş olduğunuz şifreniz ile giriş yapmanız durumunda otomatik olarak hangi tarifeyi kullandığınız konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz tarifeye ait olan kalan internet paketi limitini, kalan konuşma paketini, kalan sms paketini ve hatta tarifenizin ne zamana kadar geçerli olduğu konusunda da bilgilere Online İşlemler uygulaması sayesinde erişebilirsiniz.

Türk Telekom Üzerinden Tarife Sorgulayın

Türk Telekom sitesini kullanarak buradan da kullanmış olduğunuz tarife hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz, sizlerde hemen bilgisayarınızdan veya mobil cihazlarınızdan turktelekom.com.tr adresine giderek buradan tarifenizi öğrenebilir yine birçok işlemlerinizi online olarak bu site üzerinden güvenle tamamlayabilirsiniz. Ayrıca kullanmış olduğunuz tarifeyi Türk Telekom müşteri hizmetlerine bağlanarak veya sizlere en yakın olan Türk Telekom İletişim Merkezlerine giderek buradan tarifenizi & kalan kullanımlarınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom’dan Tarifemi Nasıl Sorgulayabilirim?

Türk Telekom operatörünün resmi internet sitesi olan turktelekom.com.tr adresine gitmeniz durumunda üst kısımda yer alan Online İşlemler seçeneğini kullanın. Bu seçenekte Mobil seçeneğini seçerek karşınıza gelen kutuda istenilen bilgiler olan (Telefon numarası ile Türk Telekom şifrenizi) girerek buradan tarife sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Türk Telekom Şifresini Nasıl Alabilirim?

Türk Telekom operatöründe online işlemlerinize siz kendiniz devam etmek istiyorsanız bunun için bir şifreye ihtiyacınız var. Bundan dolayı hangi numara için işlem yapacaksanız o numara için telefonunuzdan arama çeviricisini açınız ve *952# yazıp arama tuşuna basmanız durumunda sizlere Türk Telekom şifresi ulaşmış olacaktır.

Ayrıca 2017 yılında büyük bir hızla herkesin faydalanmaya devam ettiği kampanyalardan olmakta olan Türk Telekom bedava internet başlıklı yazımıza sizlerde giderek bu yazımızda bulunan bilgiler ile bedava internetten ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türk Telekom Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Levent Dalkılıç - 30 Ağustos 2019 - 14:27

Pttcell internet ücretsiz *#*#