Türk Telekom Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır?
Türk Telekom Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır?

Türk Telekom operatörü diğer operatörler gibi tarife değişikliğine de izin vermektedir. Abonelerini özgür bırakmış olan Türk Telekom operatöründe bugün ise tarife değişikliği nasıl yapılır? konusunda bazı detaylı bilgilere değineceğiz.  Biliyoruz ki her operatör yeni gelen abonelerine birçok imkân sağlamakla beraber yeni aboneleri için bol kepçeden paketler sunmaktadır, yine kullanmış olduğunuz tarifeden memnun değilseniz internet paketi & konuşma paketi sizlere az geliyor ise bunu değiştirme hakkına sahipsiniz. Türk Telekom’da tarife değişikliği için ilk olarak kullanmış olduğunuz tarifenin ne olduğunu ve hangi şartları kapsadığını iyi bilmeniz gerekmektedir. Türk Telekom’da kullanmış olduğunuz tarifeyi öğrenmek için Google Play & App Store üzerinden indireceğiniz Online İşlemler uygulamasından yardım alabilirsiniz. Ya da turktelekom.com.tr adresine giderek buradan mevcut tarifenizi öğrenebilirsiniz. Ardından tarife değişikliği için sizlere en yakın olan Türk Telekom şubelerine giderek ya da Türk Telekom müşteri hizmetlerine direk olarak bağlanarak tarife değişikliğinde kolaylıkla bulunabilirsiniz.

Türk Telekom Tarife Nasıl Değiştirilir?

Sizler eğer Türk Telekom hattı üzerinden herhangi bir tarifeden yararlanıyor iseniz bu tarifeyi değiştirme koşullarınız vardır. Bu koşullar ise herhangi bir o tarife de taahhüt bulunmaması koşulunda gerçekleşir. Ancak siz eğer ki o tarife de taahhüt işlemlerinizi bitirmemiş iseniz farklı bir tarifeye ceza bedeli ödemeden geçiş yapma hakkınız vardır. Bayilere giderek tarife değişikliği hakkınızı kullanabilirsiniz. Oradaki çalışanların da yardımı ile tarifelerinizde değişiklikler yapabilirsiniz. Ayrıca tarifeler hakkında bilgileri de müşteri hizmetleri yardımı ile alabilirsiniz. Bu tür tarife olaylarını müşteri hizmetleri bünyesinde eğer hat sizin üzerinize ise rahatlıkla yapmanız mümkündür. Tarife değişikliğinde ceza bedeli ödememek için taahhüt durumlarından haberdar olmanız gerekmektedir.

Hat Başkasının Üzerine Tarife Değişikliği Yapabilir Miyim?

Şayet kullanmış olduğunuz hat bir başka kişinin üzerine ise hattın asıl sahibinin kimlik bilgileriyle tarife değişikliği yapabilirsiniz. Türk Telekom bayilerine giderek tarife değişikliği yapacaksanız da hattın asıl sahibi ile birlikte giderek hattın asıl sahibinin onayında tarife değişikliğini yapabilirsiniz.

Tarife Değiştirirken Nelere Dikkat Etmeyelim?

Tarife değişikliği yaparken asıl dikkat etmeniz gereken işlem kendinizdir, sizi en iyi şekilde ifade edecek olan sizi en iyi şekilde idare edecek olan bir tarifeyi seçmeniz sizler için doğru bir seçenek olacaktır. Eğer ki telefonlarınızda çok zaman geçiriyor ve sürekli internet kullanıyorsanız interneti bol olan, internet imkânı daha çok bir tarifeye geçiş yapmanız doğru bir adım olacaktır. Ayrıca tarife değişikliğinde daha önceki kullandığınız tarifeye ait SOZ verip vermediğiniz konusunda da emin olunuz.

Bir önceki yazımız olan Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan