Türk Telekom Hat Dondurma Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Hat Dondurma Nasıl Yapılır?
Türk Telekom Hat Dondurma Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin ileri gelen internet sağlayıcılarından olan Türk Telekom’a ait bugün hat dondurma işlemlerinden bahsetmek isterim, biliyoruz ki son zamanlarda yaşanan bazı sorunlardan dolayı internet kullanmak hayli bir sıkıcı oldu, internetin bu yavaş olduğu dönemlerde internet kullanmak istemiyorsanız veya bazı nedenlerden dolayı internetinizi dondurmak istiyorsanız bunu Türk Telekom operatörü ücretsiz olarak sağlamaktadır. Bazı nedenlerden dolayı ücretsiz olarak geçici olarak internet hattınızı dondurmak istiyorsanız Alo hat dondurma seçeneğini kullanabilirsiniz veya sizlere en yakın Türk Telekom binalarına giderek yetkili kişilerle konuşup kimlik teyidi ettikten sonra hat dondurma işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Hat dondurma işlemleri operatör kullanıcılarının çok sık yaptığı işlemler olmaktadır. Bu işlemlere neden olabilecek bir çok durum insanların hayatlarında yer almaktadır. Bu durumların varlığı ise insanların hatlarını kullanmadıkları zaman para ödemek istemeyeceklerdir. Hat kullanıcıları bu olumsuz durumlarda kaldıkları zaman da mobil hattını kullandıkları operatörlerden hat dondurma talep edebilirler. Türk Telekom hattı kullanan kişiler ise bu isteklerini ya mağazalara gelerek talep edebilirler ya da müşteri hizmetlerini arayarak gerekli işlemlerini talep edebilirler. Türk Telekom operatörü ise bu hat dondurma işinde müşterilerine asla zorluk çıkarmamaktadır. 180 güne kadar hat dondurma işlemini müşterilere vermektedir. Müşteriler de bu dondurma işleminden kesintili biçimde 2 defa yararlanabilirler.

Hat Dondurmak Ücretli Midir?

Bu işlem geçici olarak olduğundan dolayı hat dondurma işleminde herhangi bir ücret ödemeden ücretsiz olarak Türk Telekom internet hattınızı kolaylıkla kısa süreliğine dondurabilir ve fatura ödemezsiniz. İnternet kullanıma başladıktan sonra geçen aylarda olduğu gibi fatura ödemeye devam edersiniz.

Türk Telekom Hat Dondurma Limiti Kaçtır?

İnternet hattınızı yılda sadece 2 kere dondurabilirsiniz ve toplamda yıllık 180 günü geçmeyecek şekilde dondurma seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca Türk Telekom hat dondurmak için a444 1 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayıp hat dondurma işlemleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilir ve hat dondurma işlemini müşteri hizmetleriyle birlikte kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ödenmemiş Faturam Var Hattımı Dondurabilir Miyim?

Evet, ödenmemiş faturanız olsa dahi hattınızı ücretsiz olarak yine dondurabilirsiniz ve ayrıca Türk Telekom operatörüne ait hat dondurma işlemleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/destek/sss/sayfalar/hat-dondurma.aspx adresine giderek buradan daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Birinin Sahte Hesap Olup Olmadığını Anlamak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Bayram A. - 9 Haziran 2018 - 08:31

Gecen yıl 3 haziranın ilk günlerinde yurt dışına cıtığım icin hattımı 3 ay dondurmuştum ve sözeşmem 3 ay uzatıldı, doğrusuda buydu.
Bu yıl yine yurt dışına cıkıyorum 2 ay dondurmak istedim, söylenen hakkımı doldurmuşum ve sadece 1 gün dondurabiliyormuşum, bildiğim yılda 3 ay (toplamda 180 günü gecmemek şattıyla) dondurma hakkım olduğu..Ya ben tümüyle yanlışım yada orda olmaması gereken müşteri temsilcisi yanlış.

Yalan söylemeyin - 31 Temmuz 2018 - 00:38

İnsanları kandırmayın dondurduğunuz ay boyunca 4 tl ödeme yapılıyor