Telegram Uygulaması Nedir?

Telegram Uygulaması Nedir?
Telegram Uygulaması Nedir?

Her ne kadar WhatsApp kadar kullanımı yaygın olmasa da WhatsApp’dan daha kullanışlı ve görüntüsü daha hoş diyebilirim. Sizler için Telegram uygulamasını inceledik, bakalım bu Telegram in midir cin midir, kısaca Telegram Nedir? konusu hakkında bugün sizlere bazı detaylar vereceğim. Türkiye de aşırı derecede kullanılmasa da yine avrupa ülkelerinde en fazla kullanılan uygulamalar arasında yer alan Telegram uygulaması bir nevi iletişim uygulamalarındandır. Tıpkı WhatsApp olarak adlandırabileceğimiz Telegram uygulamasıyla yine rehberinize kayıtlı olan kişiler ile iletişime geçebilir ve bu kişiler ile anlık olarak konuşabilirsiniz. Telegram uygulamasında yer alan gelişmiş sesli arama ile birlikte internet üzerinden sesli aramalar yapabilirsiniz. Telegram uygulaması hem Android hem de İOS işletim sistemlerinde tam anlamıyla mükemmel bir performans sağlamaktadır. Telegram uygulamasında Web özelliği de bulunmaktadır.

Telegram Uygulaması

Telegram Türkler arasında çok bilinmese de Avrupa ülkelerin çoğunda kullanılmakta olan bir yaygın uygulamadır. Türkler tarafından çok rağbet görülmese de yine her 10 kişiden 1’i kullanıyor diyebilirim. Türkçe dil desteği bulunmamakta yani uygulama kurulumdan itibaren herşeyi İngilizce, ayrıca hiçbir uygulama kusursuz değildir bu uygulamanın da tek kusuru bana göre İngilizce olmasıdır.

Bunun haricinde 1GB’a kadar dosya gönderebiliyorsunuz, Maximum 200 kişilik gruplar oluşturabiliyorsunuz gerçi bunlar ne kadar etkileyici yüksek rakamlar olsa da WhatsApp’ın yerini tutamayacak gibi gözüküyor. Google Play’de 50 Milyon kişi indirmiş, bende indirdim ve sadece Rehberimde 4 kişinin kullandığını gördüm.

Ayrıca tasarımı çok hareketli ve çok güzel, menüler arasında geçiş efektleri birbirinden güzel olup çok hızlı ve çok sade tasarıma sahip. Lakin kullanıcılarına sunmuş olduğu gülücükler ise WhatsApp’ın kullanmış olduğu gülücük paketiyle birebir aynı. Bakalım Telegram uygulaması ülkemizde, WhatsApp kadar popüler uygulama olabilecek mi?

 

Bir önceki yazımız olan Vodafone Kırmızı Işık Uygulaması Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan