Telefondan Konum Nasıl Gönderilir?

Telefondan Konum Nasıl Gönderilir?
Telefondan Konum Nasıl Gönderilir?

Kullandığımız akıllı telefonların bizlere sunduğu tüm imkanları kullanmadığımıza emin olabiliriz. Fakat yeni yeni farklı özellikleri en iyi biçimde kullanmaya başlıyoruz. Bunlardan birisi de, Konum bilgisi paylaşarak, adres tarif etme derdinden kurtulmamızdır. Gerçi bu özelliği, sevgili olanların farklı amaçlar ve belli güvensizlikleri yenmek için de kullandığınız söyleyebiliriz. Konum gönderme yapmak için, yine WhatsApp uygulamasına ihtiyaç duyacağız. Çünkü WhatsApp çok yönlü bir uygulama olması sayesinde, insanların isteklerine cevap verebilen kaliteli bir uygulamadır. Konum bilgisi içinde yine en kaliteli ve en kolay şekliyle WhatsApp üzerinden kullanabileceksiniz. WhatsApp üzerinden konum bilgisi göndermek için, ilk olarak göndereceğiniz kişinin sohbet penceresini açmalısınız. Ardından, sol tarafta yer alan yukarı doğru ‘ok’ işaretine basmanızla birlikte, yeni sekme açılacaktır. Buradan seçeceğiniz ‘Konum Paylaş’ butonuna tıklamanızın ardından, WhatsApp’ın şu anki konumunuza ulaşmak istediği gibi bir bildirim gelecektir. Bunu da onayladıktan sonra, yakınızdaki yerleri sizlere sunarak; seçip, gönderme şansını sunuyor. Sizlerde seçim yaptıktan sonra, karşınızdaki insana konumunuzu paylaşabilirsiniz. Konum gönderme nasıl sorusuna en basit biçimde sunduğumuz bu cevapla birlikte, sizlerde sevdiklerinizin gönlünü hoş tutmak veya birisiyle buluşacağınız zaman, adres tarif etmeyle uğraşmak yerine bu özelliği kullanmakla beraber, kolaylıkla birbirinizi bulabilirsiniz. Oldukça kullanışlı, son zamanlarda insanların sıklıkla tercih ettiği bir özellik olarak varlığını sürdüren konum bilgisi, sizler içinde oldukça etkili bir işlem olacaktır.

Facebook’tan Konum Nasıl Gönderilir?

Eğer ki WhatsApp kullanmıyorsanız ve ya konum göndereceğiniz kişi WhatsApp kullanmıyorsa bir diğer alternatif yöntem ise Facebook’tur. Facebook bildiğiniz üzerine geliştirmelerini her geçen gün daha fazla arttırmaktadır ve Facebook tarafından sunulan Facebook Messenger uygulamasında bulunan Konum özelliği sayesinde Facebook üzerinden de bir kişiye konum gönderebilirsiniz. Facebook Messenger uygulamasını açıp kime konum göndermek istiyorsanız alt kısımda belirtilen işaret kısmından karşı tarafa konum gönderebilirsiniz.

Facebook'tan Konum Nasıl Gönderilir?

WhatsApp’tan sonra en çok kullanılan uygulamalardan olan Facebook Messenger uygulamasından kime konum göndermek istiyorsanız o kişi ile olan sohbeti açınız ve ardından alt kısımda yer alan üç nokta işaretine dokunun.

Facebook'tan Konum Nasıl Gönderilir?

Gelen seçeneklerde yer alan en üstteki konum kısmından sizlerde Facebook üzerinden konum paylaşabilirsiniz.

Mesaj Olarak Konum Nasıl Gönderebilirim?

Bir başka alternatif yollardan biri de mesajdır ve ya kullanmış olduğunuz başka bir uygulama varsa da bu uygulama üzerinden de konum gönderebilirsiniz. Nasıl Mı? İlk olarak telefonunuzun Konum özelliğini aktif ediyorsunuz ve ardından Haritalar uygulamasını açıyoruz. Burada kendi konumumuzu bulunca kendi konumumuzun üzerine dokunduktan sonra bizim nerede olduğumuz tam açık adres yazmaktadır bu adresin üzerine bir kere dokunmamız durumunda paylaş işaretine dokunduğumuzda aşağıdaki gibi alternatif yollar çıkacaktır.

Telefondan Konum Gönderme Nasıl Yapılır?

Yukarıda görmüş olduğunuz gibi bir çok alternatif yollar mevcut bu yollar üzerinden istediğiniz şekilde kime konum bilgilerinizi iletmek istiyorsanız bu yolları deneyerek hızlı bir şekilde karşı tarafa konum bilgilerinizi iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Telefondan Yasak Sitelere Nasıl Girilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan