Telefondan Gizli Sekme Nasıl Açılır?

Telefondan Gizli Sekme Nasıl Açılır?
Telefondan Gizli Sekme Nasıl Açılır?

Son zamanlarda bir çok kişi artık arama geçmişlerini gizlemek için, meraklarını gidermek için telefonlarından gizli sekme özelliğini kullanarak araştırmak istediği konuları daha rahat bir şekilde araştırmaktadır. Peki bu kadar çok aranan ve kullanılmakta olan gizli sekme özelliği telefondan nasıl açılır? Gizli sekme özelliğini sizlerde kullanarak, internette girmiş olduğunuz siteleri ve aramış olduğunuz konuları tamamen gizleyebilirsiniz. Eğer telefonlarınızı sizden başka birisi karıştırıyor ise ve aklınız sürekli en son yapmış olduğum arama neydi, acaba hangi siteye girdim o girdiğim siteleri görür mü. Stalk yaptığım kişiyi öğrenebilir mi şeklinde bir çok düşünceler yer almaktadır. Gizli sekme özelliğini bulunduran bir çok mobil tarayıcı vardır, bunlardan şuan günümüzde popüler tarayıcı olan Chrome tarayıcısında bulunan gizli özellik sayesinde sizlerde arama geçmişlerinizi ve girmiş olduğunuz bütün sitelerdeki geçmişlerinizi kolaylıkla saklayabilirsiniz. Chrome Mobil tarayıcısının yanı sıra benimde en çok tercih etmiş olduğum tarayıcılardan biri olan Mozilla tarayıcısını da sizlere tavsiye edebilirim, mobil kullanıcılara daha farklı bir şekilde hizmet sunmakta olan Mozilla tarayıcısında bulunan gizli sekme özelliğini sizlerde kullanarak kolaylıkla geçmişlerinizi saklayabilirsiniz.

En İyi Mobil Tarayıcı Hangisidir?

Tamamen kişiden kişiye değişen bir konudur, genelde telefonla uğraşırken Youtube üzerinden şarkı dinlemek için Mozilla tarayıcısını kullanırım. Mozilla tarayıcısını kullanma sebebim ise Youtube.com adresinde açmış olduğumuz videoları sorunsuz bir şekilde arka planda yürütmesidir. Ve ayrıca diğer tarayıcılara göre çok kullanışlı olmasıdır, aynı anda 10-20 tane siteyi gizli oturumlar şeklinde ziyaret edebilmekteyim. Bunun haricinde üstün performans sunmakta olan Google Chrome tarayıcısı da oldukça popülerdir, şuan günümüzde bulunan bu iki tarayıcıları sizlerde kullanarak en iyisini belirleyebilirsiniz.

Telefondan Gizli Sekme Açmak – Chrome

Chrome Telefondan Gizli Sekme Açmak

Telefonlarınıza Chrome tarayıcısını indirmek için, Google Play adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Chrome tarayıcısında gizli sekme açabilmek için sağ üst köşede bulunan üç nokta işaretine dokunun ve ardından burada yer alan Yeni gizli sekme seçeneğine dokunun. Bu işlem sonucunda gizli sekme açılacaktır ve zaten ekranın görüntüsü değiştiğinde yeni gizli sekme açıldığını kolaylıkla fark edebilirsiniz.

Telefondan Gizli Sekme Açmak – Mozilla

Mozilla Telefondan Gizli Sekme Açmak

Mozilla tarayıcısı kendi kullanıcıları çok kolaylıkla sağlamaya devam etmektedir, Mozilla tarayıcısında 2 farklı şekilde gizli sekme açma özelliği bulunmaktadır.
Mozilla tarayıcısını Google Play üzerinden kolaylıkla telefonlarınıza indirebilirsiniz. İndirdikten sonra, Mozilla tarayıcısını açıp sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine dokunun ve açılan seçenekler arasında Yeni gizli sekme seçeneğine dokunarak gizli sekmeyi açabilirsiniz.

 

Mozilla Telefondan Gizli Sekme Açmak

Bir diğer yol ise, yukarıda resimde göstermiş olduğumuz sekmeler seçeneğine dokunun.
Daha sonrasında sekmeler bölümünde yer alan mor kısımındaki gözlük işaretine dokunun ve buradaki + işaretine dokunarak yeni gizli sekme seçeneği oluşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Data Paketi Nasıl İptal Edilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan