Telefonda En Az İnternet Harcayan Tarayıcı Hangisidir?

Telefonda En Az İnternet Harcayan Tarayıcı Hangisidir?
Telefonda En Az İnternet Harcayan Tarayıcı Hangisidir?

Teknolojinin sürekli gelişmesinin ardından bir çok kişi artık tuşlu telefonların ardından dokunmatik telefonlara yani akıllı telefonlara geçiş yaptı. Bunun üzerine sadece konuşma paketi yapmakta olan kişiler artık konuşma paketinin yanı sıra bir de akıllı telefonu tam anlamıyla kullanabilmek adına internet paketine de ihtiyaç duymaya başladı. Bunu fırsat olarak bilen operatörler biraz daha fazla kazanmak adına 3’lü paketleri bütün müşterilerine az bir fark ile sunarak yeni kampanyalar oluşturarak bir çok kişinin telefonundan internete girmesini sağlıyor. Akıllı telefonlarımızda internete erişmemiz de yardımcı olan bazı tarayıcılar, uygulamalar maalesef internet paketimizi oldukça çok fazla bir şekilde sömürmektedir. Buna herhangi bir önlem almak gerektiğini düşünerek bugün sizlere internet paketinizin dostu olan, sizi düşünen tarayıcılardan bahsedeceğim. En az internet harcayan tarayıcı başlıklı yazımızı mutlaka dikkatli bir şekilde okumanız gerekmektedir çünkü bu işlem sonucunda artık aylık 2GB paket satın almak yerine 1GB kadar bir paket sizi bir ay kadar idare edebilecek hale gelecektir. İnternet kullanım limitinizi neredeyse yarı yarıya düşüren tarayıcılar sayesinde işinizi daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

İnternet Paketi Dostu Tarayıcılar

  • Opera Mini bir zamanlar çok kullandığım tarayıcılardan biriydi. Telefonda fazla yer kaplamayan, bana istediğimi veren ve internet paketimin en yakın arkadaşı olan bu tarayıcı sayesinde internet paketinizin çabuk bitmesini önlemektedir. Büyük sitelerdeki büyük dosyaları küçülterek sizlere sunmaktadır. Ayrıca tarayıcıda bulunan tasarruf modu ile ne kadar internet harcadığınızı da gözlemleyebilirsiniz. Tasarruf Modu içerisinde yer alan kolay ayarlar sayesinde internet kullanım limitinizi en alt seviyelere kadar indirebilirsiniz.
  • Google Chrome dünya da en çok kullanılan ve en hızlı tarayıcı olarak bilinmektedir. Bir süre sonra Google tarafından mobil kullanıcılar için sunulan Mobil Google Chrome tarayıcısına eklenen özelliklerden veri tasarrufu modu sayesinde internet paketinizi idareli bir şekilde tasarruflu olarak kullanabilirsiniz. Eğer veri tasarrufu modunu aktif ederek Chrome üzerinden gezmiş olduğunuz siteler optimize edilerek sizlere sunulmaya başlanacaktır bu işlem sonucunda internet paketiniz sizin için daha uzun süre gidecektir.
  • Puffin Tarayıcısı Telefondan yasaklı sitelere girebilmemiz için genellikle kullanmış olduğumuz Puffin tarayıcısında bulunmakta olan tasarruf modu sayesinde artık internet paketleriniz çabuk bitmeyecek. En az internet harcayan tarayıcılar arasında büyük rol üstlenmekte olan bu tarayıcı sayesinde sizlerde sürekli olarak az internet harcayıp internete erişim sağlayın.

Bir önceki yazımız olan Data Paketi Nasıl İptal Edilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan