Spotify nedir? Ücretli Midir?

Spotify nedir? Ücretli Midir?
Spotify nedir? Ücretli Midir?
Ülkemizde en sık kullanılan uygulamalardan olan Spotify nedir? iOS işletim sistemi ile çalışan Apple markalı cihazlarda dışarıdan telefona müzik yükleme her an ve her dakika mümkün olmadığından Spotify bu konuda müzik ihtiyaçlarınızı girebilecek bir uygulamadır. Spotify ile müzik dinleyebilir veya radyo dinleyebilirsiniz. iPhone cihazlarda özellikle büyük yarar sağlayan bu uygulama her türden ve hel dilden müziği bünyesinde barındırmaktadır. 
Yorgunsunuz veya üzgünsünüz hatta diyelim ki güzel bir yemek hazırladınız eşinizle beraber yiyeceksiniz bunu spotify’e bildirip sizin için uygun müziği bulacaktır. Spotify ile birlikte yürüyüşe çıktığınız da ritminize bağlı olarak müzik çalar. Yani spotify’nin sol framesinde yer alan Running, koşu hızınıza bağlı olarak sizlere müzik önerir. Henüz Türkçe müzik konusunda fazla bir yarar sağlayamasa da Top 50 veya diğer kategorilerde yabancı müziklerin arasına bizim müziklerimiz de girebiliyor. Spotify’de müzik aramak ve dinlemek çok kolay. Spotify’nin bizler için en büyük yararı ise çevrimiçi dinleyip şarkı listenize kaydettiğiniz müziği çevrimdışı iken dinleyebilmeniz. Yani bir müzik aradınız bunu internet bağlantınız olmadan da dinlemek istiyorsunuz işte Spotify bu özelliği ile iTunes’i sizler için unuttuyor.

Spotify Özellikleri

Üstelik diğer kalitesiz müzik uygulamaları gibi bünyesinde bozuk veya sansürlenmiş hiç bir müziği barındırmıyor. Apple’ın Müzik uygulaması nasıl ses veriyorsa aynı kalite de Spotify ile de dinleyebilirsiniz. Spotify müzik uygulaması premium ve free olarak 2’ye ayrılır. Premium özellik ile şarkı listesi oluşturabilirsiniz, çevrimdışı şarkı dinleyebilirsiniz ve bir çok özelliğe sahip olabilirsiniz. Spotify’nin Premium özelliği ilk kez kullanacaklar için ilk ay 30 günlük deneme süresi hediye olarak verilir. Daha sonrasında ücretli olarak Premium özelliğine devam edebilirsiniz.
Bünyesinde son çıkan müzikleri her zaman bulundurur. Türkçe müzik konusunda Demet Akalın,Hande Yener veya Fettah Can gibi ün sahibi olmuş kişilerin müziklerini bulundurur. Yani neredeyse Türkiye’de ne kadar pop sanatçısı var ise hepsinin şarkıları bu uygulama da yer almış durumda. Peki, Spotify ücretli midir? Top 50, ülkelere göre en çok beğenilenler, tüm dünya’da popüler olan şarkıları anında sizlere listeyebilir. Aynı zamanda uygulama ile bir çok hip-hop veya Türkçe Rap sanatçılarının müziklerinide dinleyebilirsiniz. Spotify Premium üyelik almak için kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Mesela en son Vodafone’un Spotify kampanyası vardı. 1.5 gb internet ve 3 aylık spotify premium üyeliği 56 lira yerine 22 liraydı.
İphone telefonlara sahip olan kişiler mutlaka Spotify gibi harikulade uygulamalardan yararlanmalı. Spotify uygulaması Apple Store’da indirmek ücretsiz üstelik ilk ay yani 30 günlük premium hesabı da yanında hediye.

Bir önceki yazımız olan Monopod Selfie Çubuğu Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan