Snapchat Uygulaması Nasıl Kullanır?

Snapchat Uygulaması Nasıl Kullanır?
Snapchat Uygulaması Nasıl Kullanır?

Son zamanlardaki en popüler uygulamalardan biri olan Snapchat, kullanıcıların 10 saniyeye kadar fotoğraflarını ya da videolarını çekmelerine ve bunu 24 saat süreyle profillerinde yayınlayabilmelerine olanak tanımaktadır. Snapchat ile ayrıca çekmiş olduğunuz fotoğrafların üzerine notta ekleyebiliyorsunuz. Gönderilerinizi karşı tarafın ne kadar süreyle görebileceğini siz belirleyebiliyorsunuz. İletiyi alan kişi daha sonra bu iletiyi ikinci bir kez görememektedir. Snapchat uygulamasında yapmış olduğunuz gönderilerin kimler tarafından görüldüğüne dair bildirimler size gelmektedir. Siz de snapchat nasıl kullanılır merak edenlerdenseniz bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

Snapchat uygulamasını indirenlerin bir çoğu nasıl kullanıldığını anlamadan uygulamayı tekrar kaldırmaktadır. Bu sebeple şimdi sizlere snapchat nasıl kullanılır onu anlatacağız.

Snapchat nasıl kullanılır?

Snapchat kullanımı her ne kadar karışık gibi görünse de aslında oldukça basit bir uygulamadır. Bu uygulamayı açtığınızda ilk olarak kayıt ekranı ile karşılaşıyorsunuz. Uygulamaya kayıt olduktan sonra ana ekrana gelip snapchati kullanmaya başlayabilirsiniz. Snapchattaki bir kaç önemli ayrıntıyı öğrendikten sonra çok kolay bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu uygulamada, orta bölümde yer alan yuvarlak buton fotoğraf çekmenizi sağlıyor, basılı tuttuğunuzda ise video çekebiliyorsunuz. Ekrana çift tıkladığınızda kamerayı ön ve ya arka yöne alabiliyorsunuz. Snapchattaki bir diğer özellik ise lensler. Ekrandaki yüzünüze bastığınızda bu lenslerden birini seçerek fotoğraflarınızı daha eğlenceli bir hale getirebilir ve bunu arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Snapchat üzerinde fotoğraflarınızı düzenlemeniz için de bir bölüm yer almaktadır. Bu bölüm sayesinde fotoğraflarınıza yazı ya da şekiller ekleyebilir, farklı efektler uygulayabilirsiniz. Ekran sağa ve sola kaydırıldığında Snapchattaki değişik filtreleri de görme şansı elde edebilirsiniz. Kalem figürüyle ise ekrana rengârenk çizimler yapabiliyorsunuz. Snapchat uygulamasında fotoğraf ve video paylaşımı dışında sohbet etme imkânına da sahipsiniz. Bunun için ekranı sola kaydırmanız yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Snapchat Bitmoji Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan