Snapchat Lenses Nasıl Kullanılır?

Snapchat Lenses Nasıl Kullanılır?
Snapchat Lenses Nasıl Kullanılır?

Anlık resim ve video gönderme uygulaması olan Snapchat oldukça yaygın olarak kullanılmaya 2016 yılında halen devam edilmektedir. Snapchat uygulamasına eklenmiş olan özellikler ile bütün ilgilerin iplerini halen bırakmamış olan Snapchat uygulamasının en güzel yönü olan hikaye paylaşma özelliği geçtiğimiz günlerde Instagram tarafından taklit edildi. Instagram uygulaması yapmış olduğu alt yapı teknik bakımlarının sonucunda yeni özelliklerinden olan Instagram Stories ile Snapchat uygulamasına rakip olmuş oldu. Snapchat’in en yeni özelliği olan Lenses ise fotoğraflardan birbirinden farklı şekillere girmenizi sağlıyor. Selfie fotoğraflarda Snapchat Lenses özelliği kullanılarak birçok farklı ve ilginç görüntü elde etmek mümkün oluyor. Snapchat Lenses özelliğini kullanarak bir zombiye dönüşebilir, ağzınızdan gökkuşağı çıkarabilir, bir robota dönüşebilir, yaşlanabilir, gözlerinizi yerinden çıkarabilirsiniz.  Snapchat uygulamasında Birbirinden farklı ve eğlenceli Lens seçeneği bulunuyor. Snapchat Lensens özelliği çıktığı günden bu yana bir çok farklı selfie görmemizi sağladı. Peki,  Snapchat Lenses özelliği nasıl kullanılıyor? Kendinizi nasıl bir zombi yapabilirsiniz?

Snapchat Lenses Özelliği Nasıl Kullanılır?

Snapcahat Lenses özelliğini kullanmak oldukça basit. Snapchat Lenses uygulaması indirildikten sonra uygulamyı açtığınızda sağ üstte kamera simgesini göreceksiniz. Kamera simgesine dokunarak Selfie modunu açıyorsunuz. Fotoğrafınızı çektiğinizde, çekim butonun yanında lens seçenekleri belirecek. Sıralanan lensleri uygulamak için ağzınızı açıp lense dokunmanız gerekiyor. Bazı lenslerde buna da gerek yok, doğrudan uygulama yapılıyor.

İşte bu eğlenceli uygulamayı bu kadar basit kullanabilirsiniz. Çekimlerinizi paylaşmadan önce izleyebilir ve sonra paylaşabilirsiniz. Korku efekti, yaşlılık efekti, kalp göz efekti, gözyaşı efekti, göz büyütme efekti gibi birçok farklı Snapchat Lens çeşitleri bulunuyor. En çok kullanılanlar arasında ise gökkuşağı efekti ve korku efekti en çok tercih edilen Snapchat Lens çeşitleri yer alıyor.

Snapchat Güncellemelerini Takip Edin

Snapchat uygulamasında yer alan bütün güncellemeleri sizlerde takip ederek yeni eklenmiş olan birbirinden güzel efektleri kullanmaya başlayabilirsiniz, Snapchat uygulamasında bulunan özellikler sayesinde sizlerde takipçilerinize hikayeler paylaşabilirsiniz. Snapchat uygulamasında yeni eklenmiş olan bir özelliği ilk siz test etmek ve ilk siz kullanmak istiyorsanız o halde Snapchat uygulaması için BETA kullanıcısı olabilirsiniz. Test kullanıcısı olarak sizlerde Snapchat’e ilk gelen özellikleri hemen uygulayın ve hemen kullanmaya başlayın.

Bir önceki yazımız olan Snapchat Anı Albümü Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan