Snapchat Bitmoji Nedir?

Snapchat Bitmoji Nedir?
Snapchat Bitmoji Nedir?

Popüler sosyal medya platformlarından olan Snapchat’te bundan böyle Bitmoji çıkartmaları kullanılabilecek. Kişiye özel emojiler olarak tanımlanabilen Bitmoji uygulamasının bundan böyle Snapchat uygulamasında çıkartma olarak kullanılabilmesi mümkün hale gelecek.

Bitmoji Uygulamasının Kullanımı

Bir emoji klavyesi olarak tanımlanabilen Bitmoji uygulamasında kullanıcılar yalnızca kendilerinin oluşturabildikleri kişisel emojileri kullanabilme imkanına sahip olabiliyorlar. Uygulama içinde yer verilen yüzlerce farklı nesne kullanılabilir ve kullanıcılar diledikleri gibi bir emoji yaratabilirler.

Snapchat’te Bitmoji Uygulaması Nasıl Kullanılıyor?

Kişiye özel bir emoji tasarım stüdyosu olan Bitmoji uygulaması Snapchat’te de artık kullanılabilir hale geliyor.

Kullanıcıların Snapchat’te Bitmoji uygulamasını kullanabilmeleri için izlemeleri gereken ilk adım Snapchat ve Bitmoji hesaplarının birbirine bağlanması olacaktır. Daha sonra Bitmoji stüdyosunda oluşturulan karakterlerin snaplerde kullanılabilmesi de mümkün hale gelecek.

Bitmoji Uygulamasıyla Snapchat’te Neler Yapılabiliyor?

İlk olarak Bitmoji uygulaması Google Play Store ya da App Store uygulamalarından cihaza yüklenmelidir. Uygulama başlatıldığı zaman ‘Snapchat İle Oturum Açın’ başlıklı bir seçenek kullanıcının karşısına gelecektir. Bu seçeneğin seçilmesinin ardından Snapchat uygulamasına cihazda giriş yapılmamışsa eğer bilgi girişi yapılarak bağlantı sağlanmalıdır. Sonrasında Snapchat açılacak ve ekranda ‘Bitmoji Oluştur’ seçeneği kullanıcıların karşısına çıkacaktır.

Her iki uygulamanın hesaplarının da birbirine bağlanmasının ardından bundan böyle Bitmoji uygulamasında kullanıcı kendisine özgü bir emoji tasarlama adımına geçebilir. Uygulamada kadın ya da erkek seçeneğine tıklanmasının arzu edilen Bitmoji tarzlarından biri seçilebilir.

Bitmoji’de Emojiler Nasıl Özelleştiriliyor?

Karakterin tarzının seçilmesinin ardından karakterin fiziksel özelliklerinin belirlenebileceği bir ekran gelecektir. Bu kısımda yüz hatları, saçlar, gözler, burun, kaşlar, aksesuarlar gibi pek çok özellik tercihi yapılabiliyor. Tasarımın son adımına geçmeden ‘Kaydet ve Kıyafet Seç’ butonuna tıklanmalı ve son adıma geçiş yapılarak karakterin kıyafet seçimi yapılmalıdır.

Snapchat’te Bitmoji Emojileri Nasıl Kullanılıyor?

Karakter tasarımı tamamlandıktan sonra ‘Bitmoji İle Snapchat’e Bağlantı Kurulsun mu?’ şeklinde bir onay ekranı görünecektir. ‘Kabul Et ve Bağlantı Kur’ seçeneğine tıklayarak bağlantı kurulabilir. Bundan sonra snaplere karakterin eklenmesi işlemi geliyor. Fotoğraf çekilmesinin ardından sağ üst kısımda bulunan çıkartma imgesine dokunulursa çıkartma kategorileri görünecektir. Bu kategoride ikinci sırada yer alan bölüm Bitmoji emojilerini gösteriyor. Karakterin farklı şekilli çıkartmalarına bu ekrandan ulaşılabilir ve artık snaplerde kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Snapchat Lenses Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan