Samsung Telefonlara WhatsApp Nasıl Kurulur?

Samsung Telefonlara WhatsApp Nasıl Kurulur?
Samsung Telefonlara WhatsApp Nasıl Kurulur?

Yeni almış olduğunuz Samsung telefona WhatsApp uygulamasını kurmanızın iki yöntemi vardır. Bunlardan en başarılı yöntemi APK olarak kurulmasıdır, çünkü WhatsApp bütün yeniliklerini APK olarak paylaşmaktadır, apk olarak kurmuş olduğunuz sürümler son sürümlerdir ve en çok yenilik ve özellikler o sürümlerde mevcuttur. Bunun haricinde bir de Google Play üzerinden uygulamayı telefonunuza kurabilirsiniz. Google Play’den kolaylıkla indirebileceğiniz WhatsApp’ı telefonuna indirerek, telefon numaranızı girerek kolaylıkla kayıt olabilirsiniz. Kayıt olduktan sonra rehberinizde yer alan WhatsApp kullanan kişiler ile iletişim kurabilir onlara mesaj gönderebilir ve ya İnternet üzerinden arama da yapabilirsiniz. Google Play’den indirilen WhatsApp genellikle 15 20 gün içerisinde güncellenmektedir, eğer güncelleme beklemek istemiyorsanız ve son sürüm kullanmak istiyorsanız da whatsapp.com/android adresine giderek kolaylıkla APK dosyasını indirebilirsiniz. Yok ben Google Play’den herkesin kullanmış olduğu sürümü kullanmak istiyorum lakin Google Play’e erişim sağlayamıyorum giriş yapamıyorum ve uygulamayı indiremiyorum diyorsanız gelin bunun hakkında kısaca bilgi vereyim daha sonra APK sürümünün nasıl kurulacağından ve ne olduğundan kısaca bahsedeyim.

Google Play’e Giriş Yapamıyorum?

Her Android işletim sistemine sahip olan telefonda yer alan sorunlardan biri olan Google Play adresine erişim sağlayamama sorunun asıl sebebi bir Gmail hesabınızın yani Google hesabınızın olmamasından kaynaklanmaktadır. Google Play adresine giriş yapabilmeniz için öncelikle bir tane gmail adresinize ihtiyaç vardır bunun için gmail hesabını açarak kolaylıkla Google Hesabı oluşturabilirsiniz. Telefonunuzun tarayıcısından gmail.com adresine giderek, hesap oluştur kısmından kolaylıkla adınıza bir tane Gmail hesabını açabilirsiniz, daha sonra açmış olduğunuz hesabınızı Telefon Ayarları >> Hesaplar >> Google hesapları kısmından ekleyiniz. Ekledikten sonra Google Play’e girişiniz sağlanacaktır, giriş yaptıktan sonra WhatsApp uygulamasını arayarak kolaylıkla telefonunuza kurabilirsiniz.

Son Sürüm WhatsApp Kullanmak İstiyorum

Az önce bahsettiğim gibi, whatsapp.com/android adresine giderek buradan son sürüm whatsapp.apk dosyasını telefonunuza indirin, indirim sağlandıktan sonra indirdiğiniz dosyayı açarak kolaylıkla kurulumu gerçekleştirebilirsiniz daha sonra kurmuş olduğunuz WhatsApp’a telefon numaranızı girerek kolaylıkla kayıt işlemini yapabilirsiniz. Kurulum aşamasında, Bilinmeyen Kaynaklar hatası alabilirsiniz bu hayatı da Telefon Ayarlarları >> Güvenlik >> Bilinmeyen Kaynaklar seçeneği işaretleyin ve daha sonra tekrar indirmiş olduğunuz APK dosyasını seçerek kurun.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Nasıl Sıfırlanır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

umutcan yener - 6 Aralık 2017 - 12:02

umutcan yener whassapp açmak istiyorum

Anonim - 1 Mayıs 2019 - 17:05

Video olsaydı iyi olurdu