Samsung Galaxy Yedekleme Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy Yedekleme Nasıl Yapılır?
Samsung Galaxy Yedekleme Nasıl Yapılır?

Samsung Galaxy cep telefonunuzu bilgisayarınıza yedeklemek için yapılması gereken ilk aşama Samsung’un programı olan Kies’in indirilmesi işlemi olmalıdır. Hafızanın tamamen dolması, telefon değişimi ya da telefonu fabrika ayarlarına getirmek için kullanılan format işleminden dolayı Samsung Galaxy telefon yedekleme işlemlerini kullanma ihtiyacı duyabilirsiniz.

Telefon verileri kaybolmadan işlem gerçekleştirmek, bilhassa mevcut cihazlarına güncelleme yapacak kişilerin, en mühim problemleri arasındadır. Bazı cihaz problemlerinde ise mecburi bir yol ile telefonun sıfırlanması gerekiyor ve eğer yedekleme işlemi uygulanmadıysa veriler tamamen silinir. Bu kullanıcılar için hiç hoş olmayan bir durumdur. Elbette bu problemi ortadan kaldırmak mümkündür.

Samsung Galaxy Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Samsung Galaxy yedekleme yöntemi, tüm Samsung modellerinde neredeyse aynı şekilde yapılıyor. Bu işlem için ise ihtiyaç duyulan program Samsung’un resmi web sitesinden indirerek sahip olabileceğiniz, Kies uygulamasıdır.

Kies programı sayesinde cep telefonunuz ve bilgisayarınız ile entegre bir biçimde çalıştığı için yedekleme işini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. İlk aşamada işleme Samsung resmi web sitesine girerek, Kies uygulamasını sayfa içinden indirmekle başlıyorsunuz. Mühim olan püf nokta şudur ki; Kies uygulamasının 2 versiyonu bulunuyor.

Kies uygulamasını indirme işlemini gerçekleştirmeden evvel dikkat edilmesi gereken nokta, sahip olduğunuz cihazın hangi Kies versiyonunu desteklediği hakkında bilgi sahibi olmanızdır. İster versiyonların ikisini de yükleyerek deneyebilir, isterseniz de Google aracılığı ile araştırma yaparak, cihazınızın desteklediği Kies versiyonunu öğrenmeniz mümkündür.

Kies Uygulaması İle Samsung Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Kies uygulaması galaxy cihazınız ve bilgisayarınız arasında, usb kablosu, Wi-Fi ve Bluetooth ile bağlantı kurabilme imkanı sağlıyor. Bağlantı kurulduktan sonra, arayüzün sol bölümünde cep telefonunun bağlı olduğunu belirten telefon şekli ve cihaz adını göreceksiniz. Üstüne gelip sağ tuş ile bastıktan sonra, açılan menüden yedekle seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Yedekle seçeneğine bastıktan sonra önünüze yedekleme ekranı çıkacak ve uygulama sizden neleri yedeklemek istediğinizi seçmenizi belirtecektir.

Mesajlaşma, rehber, yapılacaklar, sms mesajları, günlük, notlar, müzik, video, fotoğraflar ve diğer içerik dosyaları başta olmak üzere kişisel içerik ve bilgi menüleri karşınıza geldiğinde, her bir seçeneğin başında olan kutuları doldurarak seçme işlemini yapabilirsiniz. Hangi içeriği yedeklemek istiyorsanız seçtikten sonra yedekleme sayfasında, en alt bölüme gelerek yedekle yazan bölüme tıkladığınızda yedekleme işlemi başlıyor.

Yedeklediğiniz verilerinizi telefonunuza tekrar yükleyebilmeniz içinse, tekrar Kies uygulaması üstünden geri yükle seçeneği ile yedeklenmiş tüm bilgilerinizi, cihazınıza rahatlıkla tekrar geri indirebilirsiniz. Kies uygulaması yedeklediğiniz tüm verilerinizi uygulamayı silmediğiniz müddetçe hafızasında saklıyor ve istediğiniz vakit, isterseniz bir kaç yıl sonra bile bilgilerinizi tekrar geri yükleme imkanınız bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan 4.5G İnternet Paketleri Pahalı Mı Olacak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan