Periscope Yayınını Bilgisayardan Nasıl İzleyebilirim?

Periscope Yayınını Bilgisayardan Nasıl İzleyebilirim?
Periscope Yayınını Bilgisayardan Nasıl İzleyebilirim?

Teknolojinin gelişimi ile birlikte birçok alan da yenilikler geldi ve özellikle de internet sektörü her geçen gün adeta hızına hız katmaktadır. Zaman ilerledikçe daha çok internet siteleri kuruluyor ve hem eğlence anlamın da hem de bilgi kaynaklarının yükselişi olarak bizlere pozitif geri dönüşler sağlanmaktadır. Özellikle son yıllar da sosyal medya sistemi bir hayli geliştirilmektedir ve gençlerin en çok ilgisini çeken web sitelerden olmuştur. Sosyal medya insanlar üzerinde büyük bir etki bırakmış ve dünyanın en çok kullanılan web sitelerinden olma yolun da oldukça başarılı bir hale gelmiştir. Facebook ile başlayan bu serüven birçok sitelerin yatırımlarını ve geniş reklam ağını güçlendirmesi ile birlikte zamanla daha büyük bir hale gelmiştir. Özellikle bu konuda ciddi atılım sergileyen Twitter sosyal medya sitesi çok kısa süre içerisin de dünya devlerinin de birisi oldu ve her geçen gün daha da çok güçlenmektedir. Bugün ise sizlere Periscope uygulamasındaki yapılan canlı yayınları nasıl bilgisayardan izleyebileceğinize dair bazı detaylar vereceğim. Dünyanın birçok ülkesin de gündemi ele almak da ve bu gücünü basın yayın kuruluşlarına da en iyi şekilde göstermektedir. Twitter kendine haz bir algoritması ile dünya genelinde oldukça devleşen ve her gün gücüne bir yenisini daha katan birçok yazılımlar geliştirmektedir.

Özellikle 2015 yılında geliştirdiği Periscope sistemi ile kullanıcılarına internet üzerinden canlı yayın yapma olanağını sağlayan sosyal bir platform olarak hayatımız da büyük ölçek de yer almıştır. Periscope üzerinden yapılan canlı yayınlar tüm kullanıcılar tarafından izlenebilmekte ve bu furyaya birçok devlet adamı ve ünlüler de katılım sergilemişlerdir. Hatta bu sistem üzerinden Vine adı verilen kısa video sistemleri de karşımıza çıkmış ve oldukça tutulan sosyal medya platformlarından birisi olmuştur. En popüler canlı yayın uygulaması Periscope hakkında neler biliyorsunuz ve bilmedikleriniz ile ilgili bu yazımız da sizlere Periscope hakkında bilmeniz gereken her şey ve Periscope ile canlı yayın yapma rehberi gibi alternatif içerikli bilgiler sunacağız.

Periscope uygulamasını kullanmak için mutlaka Twitter hesabınızın olması gerekiyor çünkü işlem tamamen Twitter üzerinden gerçekleşmektedir. Twitter ile Periscope’a giriş yaptıktan sonra dilediğiniz gibi uygulamayı kullanarak canlı yayın çekimlerini yapabilir bu yayınları hatta kaydederek paylaşımlar dahi sergileyebilirsiniz. Periscope bilgisayardan açma işlemi ile de birlikte sizlere daha geniş avantajlar sağlamak da ve kayıtlarınızı hem kaliteli hem de Twitter aracılığı ile oldukça fazla kişiye yönlendirebilirsiniz. Bilgisayarımızdan bu uygulamayı aktif etmemiz için öncelikle BlueStacks adlı programı indirin ve bilgisayarınıza kurun bu programın işlemi birçok Android uygulamalarınızı tek bir hamle ile içerisine kaydeder ve tıpkı sizlere bir tablet görüntüsü mantığı ile işlemlerini sergiler. Böylelikle sizler de sadece Periscope’a giriş değil birçok Android uygulamalarını da kullanabilmenizi sağlamaktadır. Programı indirdikten sonra kurulum Google hesabınızla girişinizi yapın ve Periscope uygulamasını PlayStore’dan indirerek aktif edin. Twitter ile girişinizi yapın tıpkı cep telefonunuzda ki gibi kullanıma başlayın.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan