Periscope Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Periscope Canlı Yayın Nasıl Yapılır?
Periscope Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Sosyal medyanın günlük hayatımız içerisinde ki önemini herkes yakından bilmektedir. Bizler için cep telefonlarının gelişmesi ile birlikte en sık takıldığımız internet sitelerinden birisi haline gelmiştir. Özellikle gençler arasın da oldukça sık takip edilen Facebook Twitter İnstagram gibi sosyal medya içerikli web siteler bunlardan en başta gelenlerdir. Çünkü akıllı cep telefonları üzerin de bu tarz gelişmiş sosyal medyaların uygulamaları yer almaktadır ve bu uygulamalar ile birlikte telefonlarımız da sosyal medya kullanım alanı hem daha kolay olmuş oluyor hem de bunun üzerin de birçok geliştirmeler gerçekleştiği için eğlence amaçlı da oldukça fazla zaman gidermektedir. Sosyal medyalar da bu kullanım alanının yoğunluğunu fırsat bilerek insanları daha fazla sitelerin de kalmaları ve eğlenceye dayalı yeni geliştirmeler sergilemek adına siteleri arasın da birçok uygulamalara giriş yapmaktadırlar. Özellikle facebook oyun alanın da çok ilerlemiş ve birçok web sitelerin girişleri dahi facebook üye giriş sistemli şekilde ilerlemektedir. Yine aynı konum da olan Twitter da Periscope uygulaması oldukça büyük bir şekilde ilerleme kaydetmektedir. Periscope’nin kuruluş amacı Twitter üzerinden canlı yayın yapmanızı sağlayan bir uygulama ve bu uygulama sistemine sadece Twitter ile giriş sağlanmaktadır. Uygulama twittera bağlı bir işlem olup son günlerde oldukça fazla bir şekilde tutulmuştur. Ünlüler dahi bu katılım içerisin de yer almış ve çok fazla şekilde canlı yayınlarını Periscope uygulaması sayesinde gerçekleştirmiş ve kayıt altına alarak da birçok sosyal medya platformun da paylaşımlar sergilemişlerdir. Periscope canlı yayın nasıl yapılır sorusuna gelirsek eğer sistem aslında oldukça basit ama bizler yine de sizlere kaliteli canlı yayın akışını sağlamanız adına birkaç tüyo vereceğiz ve bu makalemiz de bunları paylaşacağız.

Periscope uygulamasında canlı yayın yapmak için:

  1. Periscope uygulamasını çalıştırın ve Periscope’a giriş yapın Açılan ekranın alt bölümünde bulunan simgesine dokunduğunuzda karşınıza gelen ekrandan Kamerayı Etkinleştir, Mikrofonu Etkinleştir ve Konumu Etkinleştir butonlarına dokunun.
  2. Açılan ekranda bulunan Yayını Başlat butonuna dokunarak canlı yayın yapabilir;
  • Simgesine dokunarak yer bilgisini kapatabilir aynı zaman da açabilir,
  • Simgesine dokunduğunuzda karşınıza gelen Özel Yayın ekranından sadece istediğiniz kişilere canlı yayın yapabilir,
  • Simgesine dokunarak yayınınız için Twitter gönderisini kapatabilir aynı zaman da açabilirsiniz.

Canlı yayın işlemlerini Twitter üzerinden yayınlanmanıza olanak sağlayan Periscope oldukça tutulan ve güzel bir uygulama olmuştur. Youtube bu konuda birçok atılımlar sergiledi ve halen canlı yayın akışı sağlamaktadır fakat sosyal medyaların avantajı ile Periscope daha fazla tutuldu ve özellikle de Twitter üzerinde tek kelime ile olması gereken ve bu sosyal medyayı ayakta tutmak da en çok özelliği olan bir uygulama olarak kayıtlara geçti. Twitter bu gibi uygulamaları çoğaltacağına benziyor ve bu anlam da ciddi adımlar atmak için çalışmalarına da devam ediyor. Sosyal medya böylelikle insanlar arasın da her zaman en çok tercih edilen site ve uygulamalar arasında olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Periscope Profil Resmi Nasıl Değiştirilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan