ÖSYM Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür?

ÖSYM Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür?
ÖSYM Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür?

20 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşecek olan KPSS sınavına toplamda 3,5 milyon adayın başvurusu bulunmakta. 2016 KPSS ortaöğretim sınavında toplamda 3,5 milyon aday alın teri dökerken son hazırlıklardan olan sınav giriş belgesini alan her aday sınava girebilecek. Lakin geçen sınavlarda da yaşadığımız olaylardan olan sınav belgesini alırken karşılaşmış olduğumuz hatalardan Service Unavailable hatası maalesef ki sınav belgesini almamıza izin vermemektedir. ÖSYM’nin aday işlem sayfasından alacağımız sınav giriş belgesini 16.11.2016 ile 20.11.2016 tarihlerinde alabilirken sınav giriş belgesini son güne bırakan adaylar ÖSYM’nin internet sitesinde bulunan Service Unavailable hatasıyla karşı karşıya gelmektedir, peki bu Service Unavailable hatası nasıl çözülür?

2016 KPSS sınavı için giriş belgesini başka nasıl çıkartabiliriz? İlk olarak sınava girebilmek için mutlaka sınav giriş belgenizin olması gerekmektedir, bu durum karşısında eğer ki sınav belgeniz yok ise sınava alınmazsınız. Bunun için sınav belgesini daha önceden sistemin sakin olduğu vakitlerde hemen çıktı almanız gerekmektedir, aksi takdirde sınava az bir süre kala sınav giriş belgenizi çıkarmak isterseniz hatalar ile karşınıza çıkmaya devam eder. Sistemin çok yoğun olmasından dolayı maalesef ki ÖSYM’nin internet sitesinde bu tür hatalara rastlamanız mümkün, bu hataların en temel sebebi sistemin binlerce adayın çıktı almasından kaynaklanmaktadır.

Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür?

Bu hatayı sizlerin çözebilmesi maalesef ki mümkün değil, bunun için sizlerde diğer adayların yaptığı gibi sık sık ÖSYM’ye giriş yapmaya çalışın. Service Unavailable  HTTP Error 503. The service is unavailable. hatasını halen almaya devam ediyorsanız da sayfada 2-3 kere F5 yapmanız durumunda yani sayfayı yenilemeniz durumunda siteye erişim sağlayabilirsiniz.

Sınav Giriş Belgesini Nasıl Alabilirim?

ais.osym.gov.tr adresine giderek burada karşınıza çıkan 2016 Kamu Personel Seçme Sınavı (Ortaöğretim / Önlisans) – SINAVA GİRİŞ BELGESİ DÖKÜMÜ başlıklı takvim üzerinden direk olarak T.C. kimlik numaranızı ve ÖSYM şifrenizi girerek çıktı alabilirsiniz. Ve halen Service Unavailable hatası alıyorsanız sayfayı yenileyerek giriş yapmayı deneyin.

 

 

Bir önceki yazımız olan Youtube'a Nasıl Video Yükleyebilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan