Moto G5 Plus’ın Özellikleri Nedir?

Moto G5 Plus’ın Özellikleri Nedir?
Moto G5 Plus’ın Özellikleri Nedir?

Romanyada bir kullanıcının internet üzerinden satışa sunduğu Moto G5 Plus prototipi (ilk örnek) ile cihazın özellikleri piyasa sızdırıldı. Daha önce Moto X’a ait olduğu zannedilen görsellerin sızdırıldığı piyasada, Moto G5 Plus prototipinin satışa sunulmasıyla Moto X beklentisi içinde olan kullanıcılar hayal kırıklığı yaşadı. Moto X’a ait olduğu sanılan görüntüler firmanın bir başka modeli olan Moto G5 Plus cihazıyla bire bir benzerlik gösteriyor. Firma satışa sunulan prototip ile ilgili herhangi bir suç duyurusunda bulunmadığından kullanıcı ilanı aktif olarak devam ediyor. Firmanın ilan konusunda açıklama yapmaması ve ilanın kaldırılmasını talep etmemesi cihazın özelliklerinin doğru olabileceği iddiasını güçlendiriyor.

Moto G5 Plus Hangi Özellikler İle Satışa Çıkacak?

Prototipi satışa sunan Romanya’lı kullanıcıdan elde edilen bilgilere göre cihaz Mart ayında kullanıcısı ile buluşacak. Cihaz konusunda yapılan resmi bir açıklama olmamakla birlikte 5.5 inçlik bir ekran boyutuyla satışa çıkarılması beklenen cihaz kullanıcılarına full hd çözünürlük sunacak. Cihazın işlemcisi Snapdragon 625 Qualcomm imzası taşıyacak. Hız konusunda ciddi yatırımların yapıldığı cihaz 4GB ram ve 32 gigabyte dahili hafızanın yanı sıra 3080 mAh gücündeki bataryasıyla uzun süreli kullanım bekleyen müşterilerin taleplerini karşılayacak gibi duruyor.

Moto G5 Plus Diğer Teknik Özellikler

Cihaz ayrıca 13 megapixel çözünürlüğünde arka kamerası ve 5 megapixel çözünürlüğündeki ön kamerası ile kullanıcıların beklentilerinin altında kalıyor. Kamera çözünürlüğü hakkında kullanıcılar ultrapixel teknolojisi sürprizi yapılabileceğini düşünüyor. Parmak izi sisteminin kullanıldığı telefon, Samsung kullanıcıları arasında kriz yaratan Android Nougat 7.0 sürümüyle kutusundan çıkacak. Firma bu yazılım ile (Android 7.0 Nougat) Samsung’a kızgın kullanıcıları, cihazın potansiyel müşterisi olarak görüyor. Arka kapakta metal kullanımını tercih eden Moto G5 Plus, bu özellik ile kullanıcılarına daha dayanıklı bir cihaz tecrübesi sunuyor.

Bir önceki yazımız olan LG G6’da Parmak İzi Sensörü Nasıl Kurulur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan