Monopod Selfie Çubuğu Nasıl Kullanılır?

Monopod Selfie Çubuğu Nasıl Kullanılır?
Monopod Selfie Çubuğu Nasıl Kullanılır?

Her geçen gün selfie çılgınlığı yani öz çekim çılgınlığı büyümekte olup gençlerin adeta vazgeçilmezi oldu. Çığ gibi büyümekte olan selfie hastalığı son zamanlarda Facebook ve Twitter’da yani kısaca sosyal alanlarda profil fotoğrafların bir çoğunu oluşturmakta. Ülkemiz Messi ve Kobe Bryant sayesinde selfie ile tanıştı ve yediden yetmişe herkes çılgınlar gibi selfie çekiliyor. Arkadaş ortamlarında genellikle olarak öz çekim yerine “hadi selfie çekinelim” şeklinde teklifler sonucunda arkadaşlar ile selfie(öz çekim) yapabilirsiniz. Selfie günümüzde en çok kullanılan çekim şekli olurken bu çekime de kısa bir süre sonra bir kolaylık geldi.

Selfie çekilmek için uzaktan görüntü alabilmeniz ve kolaylıkla telefonuna çekme işaretine dokunabilmeniz için selfie çekerken yardımcımız olan Selfie Çubukları hemen hemen her yerde satılmaya başlandı. Selfie Çubukları ülkemiz ile ilk tanıştığı zamanlarda 30-50 TL arasında iken daha sonra çok rağbet olduğu görülünce ülkemize daha çok selfie çubuğu getirilmeye başlandı ve selfie çubuğunun farklı farklı şekilleri düşük ücret ile ülkemize giriş yaptı. Artık manavlarda bile satılmaya başlanan selfie çubuğu nasıl kullanılır?

Selfie Çubuğu Nasıl Kullanılır?

Monopod Selfie Çubuğunda bluetooth özelliği bulunmadığı için diğer çubuklara göre fiyatı oldukça uygun olup ve bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bunun için etrafınızda görmüş olduğunuz bir çok selfie çubukları Monopod markalı olabilir.

Öncelikle çubuğun boyutunu kendinize göre ayarlayın ardından telefonunuzu sağlam bir şekilde çubuğun ön tarafında bulunan yuvaya yerleştirin ve sağlam oturttuğunuza emin olun. Ardından çubuğun üzerinde bulunan butona basarak selfie çekimlerine başlayabilirsiniz.

Bizlere selfie çubukları hakkında sormak istediğiniz soruları sorabilirsiniz, sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Bizlere sorularınızı alt kısımda bulunan yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Arkadaşlar yeni çıkan bir çok telefonda maalesef kablolu selfie çubuğu desteği bulunmamaktadır. Bunun için yapmanız gereken kısaca bu işlemlerden bahsedeceğim bu işlem yeni bulunan ve %100 işe yarayan sistemdir. Bilindiği gibi yeni çıkan telefonların normal kamerası maalesef selfie çubuğunu desteklememektedir. İlk aşama olarak telefonumuzda yer alan normal kamerayı açıyoruz ve ayarlar seçeneğine dokunuyoruz. Burada illaki Ses Tuşları İşlevi yazan seçeneğe dokunuyoruz ve ardından karşımıza çıkan seçenekler kısmından Fotoğraf Çek seçeneğini seçiyoruz. Ardından bol efektlere sahip olan SelfiShop Camera adında yer alan uygulamayı telefonumuza indirip fotoğraf çekinmeye başlayabiliriz. İlginiz için teşekkür ederim, bu çözüm her cihazdan her cihaza farklılık gösterebilir.

Selfie Çubuk Türleri

Selfie çubukları bluetooth ve kablolu olarak 2’ye ayrılmaktadır. Bluetooth selfie çubukları, bluetooth özelliği sayesinde biraz kablolu selfie çubuklarına göre pahalı olmaktadır. Kablolu selfie çubukları ise, basit bir kablo sayesinde telefonuna erişim sağlıyor ve bunun için bluetooth selfie çubuklarına göre biraz uygun fiyatta satılmaktadır.

Selfie Çubuklarını Nerede Bulabilirim?

Selfie çubukları artık hemen hemen her yerde satılmaya başlandı, size en yakın kırtasiye de bile kolaylıkla bulabileceğiniz selfie çubuklarını dilerseniz teknoloji mağazalarından dilerseniz internet üzerinden sipariş vererek temin edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Scorp Takip Etmeyenleri Nasıl Görebilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan