Letgo Nedir? Nasıl Kullanılır?

Letgo Nedir? Nasıl Kullanılır?
Letgo Nedir? Nasıl Kullanılır?

Günümüzde birçok alışveriş sitelerine nazaran daha fazla kullanılmaya başlanmış olan Letgo nedir? Letgo uygulamasını nasıl kullanabilirim? Letgo, kullanılmayan veya kullanılmış olan ikinci el durumunda olan eşyaların satılabildiği bir site olarak bilinmektedir. Ayarlanacak konum ile beraber kullanıcının kendi etrafında veya herhangi bir bölge üzerinde arama yapıldıktan sonra satılacak olan eşyaların kolay bir şekilde görüntülenebileceği bir platform olarak göz önüne çıkmaktadır. Bu uygulama üzerinden herhangi bir şekilde telefon ile bağlantı kurulamamaktadır. Uygulama içerisinde bulunan mesajlaşma yolu, satıcı ve alıcı arasında bir köprü bağı kurmaktadır. İstenilen bir ürün, site üzerinden alınamamaktadır. Uygulama içerisine yerleştirilen mesajlaşma ile satıcıya fiyat verebilir ve anlaşma yapabilir olma özelliği bulunmaktadır. Anlaşılan fiyatlar ile beraber, satıcı ve alıcı ortak bir yerde buluşup eşyanın satışını elden gerçekleştirmektedir. Bu iletişim bağı da bu bölgede ortaya çıkmaktadır.

Letgo Hakkında Püf Noktalar

Uygulama içerisindeki satılık eşyaları görebilmek için herhangi bir şekilde üyelik gerekmemektedir. Bulunulan çevrede veya belirtilmiş bölgede satılık eşya ilanlarını görmek mümkün olarak belirtilmektedir. Ürünün satın alınabilmesi için satıcı ile iletişime geçmek gerekmektedir. Bu sonuçla beraber üyelik şartı yerine getirilmektedir. Satılmak istenilen ve uygulama içerisine koyulmak istenen eşyalar ile ilgili üyeliğin açılması gerekmektedir. Letgo uygulaması kesinlikle ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Kullanıcıların sattığı eşyalardan da herhangi bir şekilde para kesimi yapılmamaktadır. Uygulamayı indirmek ve kullanmak için cihazınızın bağlı olduğu market mağazaları üzerinden kolaylık sağlanmaktadır. Letgo, kendi içerisinde bir ödeme sistemini barındırmamaktadır. Alıcının ve satıcının bir araya gelmesi, eğer olacak ise pazarlığın olması ve anlaşmanın yapılması amaçlanmaktadır. Eşyaların ödemesi için farklı bir yöntem de bulunmaktadır. Kapıda ödeme yöntemi ile de eşyaların satışı gerçekleştirilmektedir.

Satılacak Olan Ürünler ve Güvenilirlik

Letgo, sekiz ayrı ürün satışı kategorisine izin vermektedir. Elektronik, arabalar, eğlence, spor, ev, film, giyim, bebek kategorileri örnek olarak sunulabilmektedir. Bu uygulama içerisinde herhangi bir şekilde güvensizlik ilkesinden bahsedilmesi söz konusu bile olmamaktadır. Uygulama içerisinde para gönderimi olmamaktadır. Oldukça başarılı bir düzene imza atılmaktadır. Hizmetin asıl amacı alıcı ve satıcı olan insanların bir araya getirilmesi ve ilkeli kurallar dahilinde satışın gerçekleştirilmesi olarak görüntülenmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan ÖSYM Service Unavailable Hatası Nasıl Çözülür? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan