Kullandığım Numara Kime Ait?

Kullandığım Numara Kime Ait?
Kullandığım Numara Kime Ait?

Genellikle nedense ilk cep telefon numaralarımızı aile büyüklerinden biri alır, ve bütün bilgiler onun üzerine olur. Bugün sizlere telefon numaranızın kime ait olduğunu kolaylıkla öğrenebilmeniz için bir kaç yöntemden bahsedeceğim. Eğer reşit bir yaşa geldiyseniz ve ya hattınızın sahibini değiştirip kendi üzerinize yapma gibi bir isteğiniz var ise nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğim. Ve ayrıca nasıl kendi üzerinize hattı geçirebilirsiniz, yeni sahibi siz olabilirsiniz hakkında da bilgiler vereceğim. Kullanmış olduğunuz hattın kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız ilk olarak bulunmuş olduğunuz operatöre ait yardımcı uygulamalarından birini indirerek bunu öğrenebilirsiniz. Eğer Turkcell operatörünü kullanıyorsanız, Google Play üzerinden ya da App Store üzerinden Turkcell Hesabım uygulamasını telefonlarınıza indirebilirsiniz. Eğer diğer büyük operatörlerden olan Vodafone ile Türk Telekom operatörlerini kullanıyorsanız yine aynı şekilde App Store ve ya Google Play üzerinden telefonlarınıza operatörüne ait olan uygulamayı indirerek giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra uygulama hattın sahibinin adını sizlere söyleyecektir, bunun haricinde telefondan uygulama indirerek yapmak istiyorsanız hemen telefonunuzda bulunan tarayıcılardan herhangi birinden yardım alarak bulunduğunuz operatörün internet sitesine giderek burada size hitap edilen isimi yani hattın sahibini öğrenebilirsiniz. Bunun haricinde eğer bilgisayardan öğrenmek istiyorsanız da hemen bilgisayarınızda bulunan tarayıcıdan bulunduğunuz operatörün internet sitesine giderek Online İşlemler kısmından telefon numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra hattın sahibini öğrenebilir ve eğer izin veriyor ise değişiklikler yapabilirsiniz. (Turkcell bir zamanlar izin veriyordu şuan için bir bilgim yok, Turkcell gibi alt yapısı gelişmiş bir operatörü tercih etmeyi unutmayın.)

Operatörüme Ait Uygulamayı Nereden İndirebilirim?

Operatörünüze ait uygulamayı kolaylıkla Google Play ve ya App Store marketlerinden kolaylıkla bulabilir ve telefonlarınıza indirebilirsiniz. Son derece kullanışlı ve kullanımı kolay uygulamaları sizlerde telefonlarınıza indirerek fatura ödeme, TL yükleme, hat özeti, kalan paketleri öğrenme gibi işlemleri tek bir uygulama sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun haricinde konu başlığımız olan hattın asıl sahibini bu uygulamalar üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Hat Bilgilerimi Nereden Değiştirebilirim?

Eğer günümüzde gelişmiş operatörü kullanıyorsanız, herhangi bir bayiye gitmeden kolaylıkla işlemlerinizi bilgisayardan yapabilirsiniz. Bir ara internet üzerinden kolaylıkla bilgilerimizi değiştirebildiğimiz Turkcell operatörüne ait internet sitesine giderek yani turkcell.com.tr adresine giderek sizlerde hat bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz ve hattın yeni sahibi siz olabilirsiniz. Eğer asıl sahibi olmak istiyorsanız mutlaka hattınıza ait olan bayiye giderek kimlik bilgilerinizi onaylatarak değişimi yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Telefondaki Gereksiz Dosyalar Nasıl Silinir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan