InstaMessage Nedir?

InstaMessage Nedir?
InstaMessage Nedir?

Günümüzün en fazla kullanılmakta olan uygulamalardan biri olan Instagram uygulaması artık amacının dışına çıkarak farklı bir platform olma yolunda ilerlemektedir. Geçtiğimiz aylarda getirmiş olduğunu güncellemeler sonucunda her ne kadar fazla kişinin olumlu yanıtını alsa da bir o kadar kişinin de olumsuz yanıtlarını almaktadır. Bugün ise Instagram uygulamasıyla her ne kadar bağımlı olsa da aslında tamamen bağımsız bir uygulama olmakta olan InstaMessage uygulamasının ne olduğuna değineceğim. Son zamanlarda herkesin telefonlarında yer almaya başlamış olan ve hemen hemen her Instagram kullanıcısının kullandığı InstaMessage nedir? InstaMessage uygulaması adı üstünde bir mesajlaşma uygulamasıdır. Çevrenizde sizlere en yakın olan Instagram kullanıcılarını daha rahat bulmanız konusunda yardımcı olur ve onlarla iletişime geçmeniz konusunda aracılık yapar. InstaMessage uygulamasını kullanmak için illaki Instagram uygulamasını kullanmanız şart değil, onun için herhangi bir sosyal medya hesabınız varsa onunla da bu uygulamaya giriş yapıp profilinizi çok rahat bir şekilde oluşturabilirsiniz. InstaMessage uygulamasının neden Insta ile başladığını merak ediyorsanız da bir zamanlar sadece Instagram üzerinden kayıt yapılabilirken şuan farklı sosyal medya hesaplar üzerinden de kayıt yapılabilmektedir. InstaMessage uygulamasıyla Instagram hesabınız ile giriş yaptığınız takdirde Instagram üzerinde bulunan fotoğraflarınızı direk olarak InstaMessage uygulamasına aktarabilirsiniz.

InstaMessage Nasıl Kullanılır?

Bu uygulamayı kullanmak için ilk etapta daha rahat etmek istiyorsanız varsa bir Instagram hesabınız ile giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra ilk adımda sizlere hangi fotoğrafları Instagram üzerinden InstaMessage’da kullanıp kullanmayacağınızı sormaktadır. InstaMessage uygulamasında kullanacağınız fotoğrafları Instagram profilinizden seçip InstaMessage’da bir profili kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Profilinizi oluşturduktan sonra size en yakın olan kişileri bulan uygulamada tek yapmanız gereken birilerine mesaj gönderip usulüne göre tanışmak. Bunun haricinde InstaMessage uygulamasında popüler olan ve mesajlara hemen cevap veren kişilerle de iletişime geçebilirsiniz.

InstaMessage Uygulamasını Nereden İndirebilirim?

Bu uygulamayı telefonlarınıza indirip ve hemen kullanmak istiyorsanız Android kullanıcılar Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirebilir ve İOS kullanıcılar ise App Store mağazalarından bu uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirler.

InstaMessage Ücretli Midir?

Hayır uygulama ücretsizdir lakin tamamen ücretsiz demek biraz yanlış olacaktır. InstaMessage uygulamasında maalesef ki bir kredi sistemi mevcuttur, bu uygulamada daha fazla kişiye mesaj atmak ve daha fazla kişinin profiline erişmek için kredi yüklemeniz gerekmektedir.

İster TL olarak ödeme yapabilirsiniz isterseniz de uygulama içerisinde bulunan görevleri yerine getirerek uygulama içerisinde kredi elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Messenger'da Paylaş Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan