Instagram’da Telefon Numaramı Kimler Görebilir?

Instagram’da Telefon Numaramı Kimler Görebilir?
Instagram’da Telefon Numaramı Kimler Görebilir?

Instagram uygulamasında son zamanlarda en çok sorulan sorular hakkında bugün sizlerle Instagram’da yer alan telefon numaramızı profilimize giren bir kişi görebilir mi sorusunu yanıtlayacağım. Instagram uygulamasında profil bilgilerimizde yer alan telefon numaramıza kimler ulaşabilir, bu numara niçin gereklidir. Instagram uygulaması nedir kimler bize erişebilir kısaca bu konulara değineceğiz. Ayrıca Instagram hakkında sormak istediğiniz soruları bana alt kısımdan yorum olarak belirtebilirsiniz, sizler en kısa süre içerisinde dönüş yapacağım. Instagram uygulaması, 2010 yılının Ekim yayında yayınlanmıştır. İlk yayınlandığı günden itibaren bir çok kullanıcın ve Facebook’un dikkatini çeken Instagram uygulaması Facebook tarafından 2012 yılında satın alınarak Instagramı daha çok geliştirerek daha kullanışlı hale getirdikten sonra daha çok kullanılmaya başlanan Instagram dünyasında şuan milyonlarca kişi birbiri ile tanışarak bir çok kişi yeni arkadaş ediniyor. Ayrıca Instagram dünyasında sadece arkadaşlık yok bunun aksine bir çok kişi Instagram üzerinden ürünlerini satarak satışını gerçekleştiriyor ve bir çok kişi de yeni ürünleri Instagram üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Lafı çok uzatmadan Instagram uygulamasına girmiş olduğumuz telefon numarası nedir ne işe yarar gelin bunu şimdi alt başlıkta inceleyelim.

Telefon Numarasına Neden Gerek Duyarız?

Instagram uygulamasında girmiş olduğumuz telefon numarası bizim herşeyimizdir, bir nevi kimlik olarak algılayabilirsiniz. Instagram hesabınızın kilitlenme, çalınma gibi durumlarda ilk iş olarak telefon numaramıza gelecek olan bildirimler sayesinde haberler olabilir ve bu bilgileri takip ederek kilitlenen ve ya bir başkasının eline geçen hesabımızı kolaylıkla geri alabiliriz. Bunun haricinde Instagram uygulamasında yer alan telefon numarası profiline telefon numaramızı girerek şifremizi unuttuğumuz zaman kolaylıkla telefon numaramız sayesinde yeni şifre talep ederek şifremizi değiştirebilir ve Instagram hesabımıza tekrar erişim sağlayabilirsiniz. Instagram uygulamasında telefon numaranız sadece güvenlik için kullanılmaktadır, kimse sizin telefon numaranızı sizden başka kimse göremez bunun için güvenliğiniz için bir an önce telefon numaranızı hesabınıza ekleyiniz.

Daha Fazla Güvenli Instagram İçin

Instagram uygulamasında katılmış olduğunuz farklı bir uygulamalara Instagram hesabınız ile giriş yaptığınız zaman Instagram hesabınızın çalınma ve ya bir başkasının eline geçmesi söz konusudur. Bunun için Instagram uygulamanızı seviyorsanız katılmış olduğunuz platformlara mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir ve ayrıca bir çok kişinin katılmış olduğu / kullanmış olduğu uygulamaları daha çok tercih etmeyi unutmayınız.
Instagram uygulamasında hesabınızı korumak için ilk olarak telefon numaranızı girerek bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.
Instagram hesabınızı daha çok koruyabilmek için bir diğer husus ise bir mail adresinizin olmasıdır, Instagram hesabınızı daha çok güvenli bir hale getirmek için mail adresinizi de girerek güvenli bir ortam oluşturmuş olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Hesabımı Nasıl Dondurabilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 12 Ocak 2018 - 13:47

Benim ınstegram hesabim dan özel yazışmalarını nasil engelleye bilirim resimleri videolar bi başkası girmiş bakmış bu nasil ola biliyor aydınlatırsanız çok sevinirim

Yafes - 17 Nisan 2018 - 04:46

Hasapım calindi nasil yapacagimi bilmiyom

Sedef - 17 Aralık 2018 - 10:09

Instagram hesabım da kimler numaramı görebilir gözükmemesi için ne yapılmalı