Instagram’da Silinen Fotoğrafları Geri Getirmek

Instagram’da Silinen Fotoğrafları Geri Getirmek
Instagram’da Silinen Fotoğrafları Geri Getirmek

2016 ve 2017 yılının en fazla kullanılmakta olan uygulamalardan Instagram uygulamasında son dönemlerde sıkça sorulmakta olan sorulardan olan Instagram’da silinen resimler geri getirme konusu hakkında bugün sizlere bazı alternatif yollar sunacağım ve böylelikle Instagram uygulamasında silinen fotoğraflarınızı, videolarınızı kolaylıkla geri getirebileceksiniz. Biliyoruz ki, fotoğraf paylaşma uygulamalarından olan Instagram uygulamasında fotoğraf paylaşabildiğimiz gibi tanıdıklarımıza ve diğer kişilere de fotoğraf gönderebilir ve fotoğraf alabilmekteyiz. Almış olduğumuz ve göndermiş olduğumuz fotoğraflar Instagram üzerinden iletilir ve fotoğraflarımız güvenli bir şekilde Instagram tarafından saklanır. Eğer ki fotoğraflarınız herhangi bir kişi tarafından silindi veya hesabınıza tekrardan erişim sağlayamıyorsanız Instagram hesabınızda yer alan ve kaybolan fotoğraflarınıza kolaylıkla tekrardan erişebilirsiniz. Biliyoruz ki bir çok fotoğraf ilk yüklemede biraz geç açılırken daha sonraki yüklemelerde daha hızlı bir şekilde açılır bunun en temel sebebi o fotoğrafın bir önbelleği sizlerin telefonlarında kayıt altına alınmış olmasından kaynaklanmaktadır.

Eğer ki daha önceden fotoğrafı açıp baktıysanız muhtemelen o fotoğraf halen sizlerin telefonlarında yer almaktadır tek yapmanız gereken o fotoğrafı geri getirmek olacaktır. Instagram’da silinen fotoğraflarınıza tekrardan erişmek için ilk olarak kullanmış olduğunuz telefonu veya cihazı bilgisayara bağlayın ve depolama birine ulaşın. Ve ardından DiskDigger programını indirip bu program ile telefonunuzda tarama yapınız. 

Tarama işlemi tamamen bittikten sonra telefonunuzda bütün önbellekleri silinmiş olan, erişemediğiniz, kaybolmuş ve halen telefonunuzda yer alan fotoğraflara DiskDigger programı sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Lakin bilmeniz gereken bir olay var, eğer ki DM üzerinden almış fotoğrafı geri getirmek istiyorsanız bunun için epey bir uğraşmanız gerekmektedir. Bunun haricinde bu tür fotoğrafları ilerleyen zamanlarda daha kolay bir şekilde geri getirebilmek için mutlaka Instagram DM üzerinden almış olduğunuz fotoğrafların ekran görüntüsünü ile telefonunuzun kendi hafızasına kayıt etmeyi mutlaka unutmayın. DiskDigger programı ile yapmış olduğunuz tarama tamamen bittikten sonra ardından gelen fotoğraflara tek tek bakarak hangi fotoğrafa ulaşmak istediğiniz seçerek bu fotoğrafı kurtarmanız durumunda silinen Instagram fotoğraflarınıza kolaylıkla erişebilirsiniz. Instagram’dan DM’den gelen fotoğrafları geri getirmeniz zor olurken, Instagram üzerinden paylaşmış olduğunuz fotoğraflar ve göndermiş olduğunuz hikayeleri geri getirmeniz daha kolay olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Instagram Giden Mesajı Silme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

samet.k0127 - 12 Nisan 2019 - 00:28

son silinen fotomu geri almak istoyorum

Kadriye - 5 Temmuz 2020 - 22:43

İnstgram hesabı var bitane profilinde resim yok bana yardım edermisiniz acaba